Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Policija aizturējusi četru personu grupu par 24 tonnu griķu izkrāpšanu, 405 jaunu riepu izkrāpšanu un vairāk nekā 12 000 viskija pudeļu izkrāpšanu.

Par griķu, alkohola un riepu izkrāpšanu aiztur četru personu grupu

112
2015. gada 21. decembrī 15:43 2015. gada 21. decembrī 15:43
Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi četru personu grupu par 24 tonnu griķu izkrāpšanu, 405 jaunu riepu izkrāpšanu un vairāk nekā 12 000 viskija pudeļu izkrāpšanu.

Uzraugot nelegālo preču aprites jomu, ENAP darbinieku redzeslokā nonāca piecu personu grupa saistība ar tranzīta kravu izkrāpšanu no vairākiem ārvalstu uzņēmumiem. Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecināja, ka personas sagatavojušās izkrāpt autokravas ar dažādām precēm, kuras bijis paredzēts izkraut Latvijā.

Decembra sākumā ENAP darbinieki kravas izkraušanas brīdī pieķēra iespējamos ļaundarus un aizturēja tos. Šā gada 1.decembrī tika aizturēti trīs Latvijas valstspiederīgie – 47 gadus vecs iespējamais nozieguma organizators un 44 un 27 gadus veci vīrieši. Tajā pašā dienā tika atsavinātas arī trīs izkrāptās kravas, kuru kopējā vērtība ir aptuveni pusmiljons eiro. Starp izkrāptajām precēm bija 12 474 viskija “Bushmills” pudeles 0,7 litru tilpumā, 405 automašīnu riepas, kuras pārsvarā bijušas paredzētas smagajai un specializētajai tehnikai, kā arī 24,2 tonnas griķu.

Dienu vēlāk likumsargi aizturēja arī noziedzīgās shēmas iespējamo finansētāju – kādu 31 gadus vecu Krievijas valstspiederīgo. Šo vīrieti izdevās aizturēt Rīgas lidostā tieši pirms viņš grasījās pamest valsti.

Grupa izkrāpusi vairāk nekā 12 000 viskija pudeļu.

Nozieguma organizators šobrīd atrodas apcietinājumā, kuru tam piemēroja tiesa pēc policijas lūguma, taču pārējiem dalībniekiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Patlaban turpinās pirmstiesas izmeklēšana, bet izmeklētāju rīcībā ir informācija, ka, ja nebūtu izdevies apturēt krāpnieku darbību, tad viņi noziedzīgo darbību būtu turpinājuši, jo kopā bija iecerējuši izkrāpt vismaz astoņas kravas ar dažādām precēm.

Pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz pat desmit gadus ilgs cietumsods.


Kasjauns.lv/Foto: VP

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 5
Dumpinieku Ansi Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 57
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 9
Pievienot komentāru