Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mazāk nekā piecu dienu laikā savākta visa nepieciešamā nauda – 120 000 eiro, lai Jānim Vaišļam rastos iespēja kādā no Eiropas klīnikām veikt steidzamu sirds transplantācijas operāciju.

Saziedota visa nepieciešamā nauda Jāņa Vaišļas dzīvības glābšanai 75

Sabiedrība
2015. gada 22. decembrī 14:57 2015. gada 22. decembrī 14:57
Dažu dienu laikā saziedota visa nepieciešamā nauda – 120 000 eiro, lai pazīstamajam ceļotājam un radošajai personībai Jānim Vaišļam varētu veikt sirds transplantāciju. Viņš sirgst ar retu slimību – sirds amiloidozi un viņam steidzami tuvāko četru nedēļu laikā nepieciešama operācija.

Līdz otrdienas, 22. decembrim, bija saziedoti vairāk nekā 95 000 eiro. Tagad vēl trūkstošo summu saziedojuši Jāņa draugi Māra Gaiļa gādībā.

Slimība Jānim Vaišļam atklāta pavisam nesen un tā strauji progresē.

Jāņa dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Atrast donoru Latvijā tik īsā laikā var neizdoties, lai gan tādā gadījumā transplantāciju apmaksātu valsts. Steidzamības dēļ donors jāmeklē visā Eiropā. Lai Jāni uzņemtu rindā uz transplantāciju kāda no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, bija nepieciešami 120 000 eiro.

„Šo slimību izraisa vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu sirds mazspēju, kuras rezultātā iestājas nāve. Lai glābtu dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija, taču iespēja, ka četru nedēļu laikā Baltijas valstīs tiks atrasts piemērots donors ir maza. Tādēļ donors tiks meklēts arī Eiropā, kas trīskāršotu iespēju glābt Jāņa dzīvību. Pēc sirds transplantācijas būs nepieciešama vēl virkne citu medicīnisko manipulāciju - Valsts Hematoloģijas centrā tiks veikta kaula smadzeņu transplantācija un citas nepieciešamās terapijas,” atklāja Jāņa Vaišļas ārstējošais ārsts Andris Skride.

Jāņa tuvinieki ir pateicīgi Paula Stradiņa Klīniskās slimnīcas kardioloģijas centra kolektīvam un galvenajam ārstam Andrejam Ērglim, kas dara visu iespējamo, lai cīnītos kopā ar Jāni pret smago slimību.

Jānim ir 46 gadi. Jau kopš skolas gadiem viņš aktīvi iesaistījies sabiedriskajā dzīvē. Vairākus gadus strādājis RTU Studentu klubā Anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju „Selonija”. Deviņdesmito gadu sākumā Jānis guva atpazīstamību, darbojoties populārajā radošā apvienībā „Zvaigznīšu brīdis”. Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Jāņa dalību - „Ceļojums uz Tukumu”, „Kovačs”, „Sviests”.

2001. gadā Jānis Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu „Milda”. Jānis bijis arī radio „Skonto” ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī Eirovīzijas dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu „Pirates of the Sea”. Kopš 2011. gada Jānis darbojas ar jauniešu biedrību „Chaula.tv”, kopā ar entuziastiem veidojot savu TV kanālu.

Kasjauns.lv/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Skatīt visus komentārus