Eiroparlamentāriete Iveta Grigule arīdzan uzskata, ka nākamo valdību vajadzētu vadīt ZZS.

Grigule prāto, ka daļa no "Vienotības" varētu pievienoties zaļzemniekiem un citām partijām 31

Ziņas
2015. gada 23. decembrī 08:14
"Manuprāt, nākamo valdību vajadzētu vadīt Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS)," intervijā aģentūrai LETA atzina Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Iveta Grigule (ZZS).

Piemērotākā kandidatūra premjera amatam, pēc Grigules domām, varētu būt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vai ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola

"Es domāju, ka pavisam drīz, iespējams, pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām, "Vienotība" sadalīsies - daļa aizies uz ZZS, daļa uz Latvijas Reģionu apvienību, daļa pievienosies nacionālajai apvienībai," prognozē Grigule. Būs jauna koalīcija.

Lai arī "Vienotība" un ZZS plāno drīzumā nosaukt savus kandidātus valdības vadītāja amatam, politiķi prognozē, ka šogad skaidrības par nākamo valdības sastāvu, visticamāk, vēl nebūs. Pašlaik joprojām nav plānotas oficiālās partiju savstarpējās konsultācijas, un svarīgākais, kas gaidāms tuvākajā laikā - "Vienotības" balsojums par šī politiskā spēka līderes Solvitas Āboltiņas izvirzīšanu premjera amatam, kā arī ZZS premjera amata kandidāta nosaukšana līdz 28.decembrim.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis uzsver, ka nav ne mazāko šaubu, ka ZZS virzīs savu premjera amata kandidātu. Viņš sacīja, ka vēl priekšā ir izšķiršanās par atsevišķiem cilvēkiem un ar viņiem notiekot sarunas. Brigmanis apgalvoja, ka deputāts Māris Kučinskis (ZZS) nav vienīgais kandidāts, turklāt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) neesot teicis "nē" iespējai ieņemt premjera amatu. 

Savukārt nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) gaida šo politisko spēku iniciatīvu un savu premjera amata kandidātu virzīt pagaidām neplāno. Tikmēr Latvijas Reģionu apvienības (LRA) politiķi pauduši, ka būtu gatavi atbalstīt nacionālās apvienības virzītu Ministru prezidentu un nacionālajai apvienībai arī būtu labs kandidāts šim amatam - eiroparlamentārietis Roberts Zīle.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 3
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 109
  • Čikāgā mūžībā pavadīts Alberts Legzdiņš 15