Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Zbigņevs Stankevičs dienu pirms kristiešiem tik svarīgajiem svētkiem aicināja cilvēkus nebaidīties un saprast, ka par bēgļiem nedrīkst teikt, ka tie visi ir vienādi.

Metropolīts: "Šobrīd būtiskākais ir neļauties bailēm" 32

Sabiedrība
2015. gada 23. decembrī 08:44 2015. gada 23. decembrī 08:44
Aizejošais gads ir bijis ļoti intensīvs un cilvēkos ir izraisījis baiļu, kā arī nedrošības sajūtu un Latvija stāv izaicinājumu priekšā, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Viņš norādīja, ka cilvēkus ir elektrizējuši Parīzes terorakti un bēgļu plūsma ar kuru saskaras Eiropa. "Latvija stāv izaicinājumu priekšā - kā mums reaģēt uz tiem procesiem, kā mums reaģēt uz bēgļiem. Arī uz terorisma briesmām, kas uz Latviju attiecas, jo mūsu valsts iesaistās starptautiskajās operācijās," teica Stankevičs.

Metropolīts uzskata, ka būtiskākais šobrīd ir neļauties bailēm. Teroristi vēlas izraisīt baiļu atmosfēru sabiedrībā, kā arī sarīdīt musulmaņus ar kristiešiem un izraisīt civilizāciju sadursmi. "[Nedrīkst] noskaņoties pret visiem bēgļiem un teikt - nē viņi visi ir vienādi," pauda Stankevičs.

Viņš aicināja cilvēkus ļauties impulsam darīt labu, norādot, ka Ziemassvētkos ir īpaša gaisotne. "Jāieskatās sevī, jāmēģina sakārtot sirds lietas," skaidroja Stankevičs. Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts arī norādīja, ka aizvadītajos 25 gados cilvēki ir apmierinājuši savas pirmās slāpes pēc labklājības un patlaban redz, ka ar to nepietiek un tagad meklē citus veidus, kādos sasniegt piepildījumu.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 120
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 9
Skatīt visus komentārus