Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viena no pretendentēm uz Gada balvu - teātra kritiķe Silvija Radzobe.

Zināmi cilvēki, kuri pretendē uz Normunda Naumaņa kritikas balvu 11

Kultūra
2015. gada 23. decembrī 16:06 2015. gada 23. decembrī 16:06
Normunda Naumaņa biedrība publiskojusi pirmo teātra un citu mākslu kritiķa Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas kritikā iespējamo saņēmēju sarakstu.

Balvai izvirzīta Anda Baklāne, Jegors Jerohomovičs, Inese Lūsiņa, Silvija Radzobe,  Santa Remere,  Edīte Tišheizere,  Vilnis Vējš un Margarita Zieda. Paredzēts, ka balsojums par balvas ieguvēju notiks īsi pirms "NN nakts", kas norisināsies 2016.gada 11.janvārī Jaunajā Rīgas teātrī un balvas saņēmējs tiks nosaukts pasākuma laikā.

Pirmās "NN nakts" programmā būs Normunda Naumaņa eseju lasījumi ar Gunu Zariņu, Daci Eversu, Ināru Slucku, Kasparu Znotiņu, Juri Žagaru un Vladislava Nastavševa klavieru improvizācijas; saruna ar režisoru Alvi Hermani par kritisko domāšanu un domāšanu vispār; sarunas ar kritiķiem, kā arī Jāņa Šipkēvica jeb Shipsea uzstāšanās "Tīrās skaņas kritika".

Balvai varēja pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā. Godalgas mērķis ir rosināt kritisko domāšanu, kā arī atbalstīt un veicināt kritikas kvalitāti Latvijā. Izskatot pieteikumus, tika vērtēta kritiķu spēja ne vien analizēt mākslas darba kvalitātes, jauno un izcilo nošķirt no viduvējībām un neveiksmēm, bet arī prasme konkrēto mākslas notikumu aplūkot plašākā kultūrvēsturiskā un mūsdienu mākslas kontekstā. Galvenās balvas apjoms – 1000 eiro.

Balva tiks pasniegta 11. janvārī pasākumā "NN nakts", kas plkst.21 sāksies Jaunajā Rīgas teātrī. Pieteikumus izvērtēja un balvas laureātus noskaidroja žūrija, kuras priekšsēdētājs ir interneta žurnāla "Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins un kurā darbojas Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības "Neputns" galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente un muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Dziednieks Pēteris alkoholiķus ārstē, neaizliedzot viņiem dzert 13
Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 15
Ģimene meklē 30 gadus veco Vadimu; viņš smagā emocionālā stāvoklī izgāja no mājām un pazuda 4
Skatīt visus komentārus