Lemijam sestdien konstatēja vēzi; pirmdien viņš devās mūžībā.

Sēru vēsts smagās mūzikas cienītājiem - miris Lemijs no "Motorhead" 19

Ziņas
2015. gada 29. decembrī 07:48
Britu smagā metāla grupas “Motorhead” līderis Īens Kilmisters, kurš pazīstams kā Lemijs, ir miris 70 gadu vecumā no vēža, otrdien paziņoja šī grupa.

Rokenrola veterānam Lemijam vēzis tika diagnosticēts sestdien.

"Nav viegli to pateikt ... mūsu varenais, cēlais draugs Lemijs šodien nomira pēc īsas cīņas ar ļoti agresīvu vēzi,” grupa paziņoja savā oficiālajā “Facebook” lapā. "Viņš bija uzzinājis par šo slimību 26.decembrī un atradās mājās, sēžot pie savas iemīļotās videospēles [..] kopā ar ģimeni,” rakstīja “Motorhead”.

Kilmisters dzīvoja Losandželosā un parasti bija sastopams kādā bārā pie spēļu automāta. Viņš tiek uzskatīts par smagā metāla mūzikas pionieri, lai gan vienmēr uzstāja, ka “Motorhead” ir rokenrola grupa. Mēnesi pirms Kilmistera nomira šīs grupas bijušais bundzinieks Fils Teilors 61 gada vecumā.

Kilmisters piedzima Anglijas vidienes pilsētā Stoukā pie Trentas, bet izauga Velsas ziemeļos Englsijas salā.

Pēc darbošanās dažādās grupās Kilmisters 1972.gadā pievienojās speisroka grupai “Hawkwind” kā basģitārists un vokālists. Pēc padzīšanas no šīs grupas 1975.gadā viņš piedalījās grupas “Bastard” dibināšanā, kas vēlāk tika pārdēvēta par “Motorhead”. Kilmistera veselība pēdējos gadus bija pasliktinājusies, bet “Motorhead” turpināja darboties un jūnijā piedalījās Glastonberijas festivālā.

“Motorhead” 23.janvārī sāks koncertturneju, kuras gaitā tā vispirms uzstāsies vairākās Lielbritānijas pilsētās, bet pēc tam – Francijā, Spānijā un Šveicē.

BNS/Foto: Wikipedia.org
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 48
  • Repšes meita pēc operācijas pateicas par spēcinošo atbalstu 10
  • Iespējams, vieni no drosmīgākajiem pasaules apceļotājiem - skolotāja Laine un pavārs Arturs 7