Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Dzintaru pludmalē par 152 tūkstošiem eiro ierīkots apgaismots pastaigu celiņš 3

Sabiedrība
2015. gada 29. decembrī 18:50 2015. gada 29. decembrī 18:50
Kopš decembra beigām Jūrmalas centrālā pludmale ir pieejama arī diennakts tumšajā laikā – pludmalē starp Dzintariem un Majoriem ierīkota apgaismojuma līnija un izbūvētas koka pastaigu laipas, pavēstīja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Elita Cepurīte.

Viņa norādīja, ka koka celiņa izveide pašvaldībai izmaksāja 13 tūkstošus eiro, bet apgaismojuma līnijas izbūve – 139 tūkstošus eiro.

"Pastaigas pludmalē ir viens no iecienītākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem gan jūrmalniekiem, gan kūrortpilsētas viesiem. Labiekārtojot centra pludmali ar apgaismojumu un koka celiņu palīdzību, tā kļūs ērtāka un piemērota pastaigu cienītājiem, nūjotājiem, ģimenēm ar bērnu ratiņiem un pie atbilstošiem laika apstākļiem arī distanču slēpotājiem," teica Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Arturs Grants.

Ierīkotā apgaismojuma līnija pludmales posmā no Turaidas ielas līdz Tirgoņu ielai un no koka dēlīšiem izgatavotais pastaigu celiņš ir 850 metru garumā, kopumā pludmales izgaismošanai uzstādīti 28 apgaismojuma stabi.

Tostarp Cepurīte atzīmēja, ka izvēlētais labiekārtojuma risinājums ir videi draudzīgs - izmantoti energoefektīvi LED tehnoloģiju parka tipa gaismas ķermeņi, kas nerada tik spilgtu gaismu kā ielu apgaismojums, bet aptver lielāku teritoriju. Apgaismojuma stabi atrodas līdz 15 metru attālumā no kāpu zaļās zonas, un tie nostiprināti bez betonēšanas, ierokot zemē 1,2 metru dziļumā.

Pludmales apgaismojuma un pastaigu celiņa ierīkošana tika sākta šā gada oktobrī, pabeigta decembra beigās.

BNS

Citi šobrīd lasa

Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 6
Aizraujošs skaistums! Apakšveļas zīmola “Victoria's Secret” gadskārtējā modes skate 3
Video: divi austrieši 18. novembrī Latvijai pasniedz ne to jaukāko dāvanu 11
Pievienot komentāru