Biežāk gūtās traumas saistītas ar kritieniem no sastatnēm, kāpnēm, krēsliem, dažādiem paaugstinājumiem, pakrišanu, kā arī krišanu uz slidenām virsmām.

Šogad darba vietās noticis krietni mazāk nelaimes gadījumu 1

Ziņas
2015. gada 31. decembrī 18:15
Valsts darba inspekcija (VDI) šogad līdz 22.decembrim izmeklējusi 1524 nelaimes gadījumus darbā, no kuriem 144 bijuši smagi un 21 bijis letāls nelaimes gadījums, pastāstīja VDI pārstāve Dace Aleksāne.

Savukārt 2014.gadā VDI izmeklējusi 1766 nelaimes gadījumus darba vietā, no kuriem 214 bijuši smagi un 41 bijis letāls.

2015.gadā vislielākais nelaimes gadījumu skaits reģistrēts Rīgas reģionā - 644 nelaimes gadījumi, kas skaidrojams ar vislielāko uzņēmumu koncentrāciju šajā reģionā. Zemgales reģionā šogad reģistrēti 283 nelaimes gadījumi, Vidzemes reģionā - 221 nelaimes gadījums, Kurzemes reģionā - 188 nelaimes gadījumi, Latgales reģionā - 168 nelaimes gadījumi.

Biežāk gūtās traumas saistītas ar kritieniem no sastatnēm, kāpnēm, krēsliem, dažādiem paaugstinājumiem, pakrišanu, kā arī krišanu uz slidenām virsmām.

Otrs biežākais traumu gūšanas iemesls ir saistīts ar saskaršanos ar asiem priekšmetiem. Savukārt trešais biežākais traumu gūšanas iemesls darba vietā ir krītoši priekšmeti - instrumenti, celtniecības materiāli un tamlīdzīgi, kā arī ievilkšanas, saspiešanas, piespiešanas traumatisma faktori.

VDI līdz 22.decembrim bija piemērojusi 20 administratīvos sodus un izdevusi 33 rīkojumus pārkāpumu novēršanai saistībā ar nelaimes gadījuma izmeklēšanu.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 3
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 10
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 1