Biedrība tika dibināta 2002.gadā ar mērķi nodrošināt augstvērtīgas Latvijas prozas, dzejas, dramaturģijas, publicistikas un bērnu literatūras atpazīstamību un pieejamību pasaulē.

Sākta Latvijas Literatūras centra likvidācija 5

Ziņas
2016. gada 4. janvārī 12:33
Sākta biedrības "Latvijas Literatūras centrs" (LLC) likvidācija, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lēmums par Literatūras centra likvidāciju pieņemts 27.oktobra biedru sapulcē.

Kreditori tiek aicināti pieteikt savus prasījumus trīs mēnešu laikā no paziņojuma publicēšanas dienas, nosūtot tos pa pastu biedrības likvidatoram.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrija (KM) un Valsts kultūrkapitāla  fonds (VKKF) atklāja valsts budžeta līdzekļu izlietojuma pārkāpumus LLC, kuru dēļ izbeidza sadarbību ar biedrību, pieprasot iepriekš piešķirtā finansējuma atmaksu.  Ministrijai LLC atmaksāja iepriekš piešķirtos 8813.92 eiro, savukārt VKKF biedrība ir parādā 70 932 eiro.

KM izsludinājusi konkursus uz funkcijām, kuras iepriekš veica LLC, vienu no tām - Latvijas dalības Londonas grāmatu tirgū organizēšanu - deleģējot Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai.

Biedrība tika dibināta 2002.gadā ar mērķi nodrošināt augstvērtīgas Latvijas prozas, dzejas, dramaturģijas, publicistikas un bērnu literatūras atpazīstamību un pieejamību pasaulē. Tās dibinātāji un biedri ir Vaira Vīķe-Freiberga, Andris Grīnbergs (Akmentiņš), Liāna Langa (Bokša), Nora Ikstena, Maima Grīnberga-Preisa, Pauls Bankovskis, Pēteris Bankovskis, Pēteris Draguns, Karstens Lomholts, Ieva Lešinska-Geibere, Kārlis Vērdiņš, kā arī VKKF.

LLC nodarbojās ar Latvijas literatūras tulkojumiem, starptautisko sadarbību, izdevējdarbību, sabiedrības izglītošanu, kā arī veidoja informatīvo bāzi par Latvijas literatūru.

BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 1
  • Marija Bērziņa: "Kad spēcīgas sievietes neatrod līdzvērtīgus vīriešus, viņas sāk pieprasīt no citiem" 0
  • Darbspējīgs rīdzinieks vecumā līdz 45 - tāds ir tipisks alimentu nemaksātājs 8