Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Patriarhs Kirils ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Nav zināms, kad Latvijā viesosies Patriarhs Kirils. Šobrīd neesot "pozitīvā attiecību fona" 109

Politika
2016. gada 4. janvārī 14:43 2016. gada 4. janvārī 14:43
Patriarha Kirila vizītei Latvijā nepieciešams ļoti pozitīvs attiecību fons, līdz ar to viņa iespējamā vizīte neesot Ārlietu ministrijas (ĀM) dienaskārtībā, tā šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs teica, ka Krievijas vēstnieks Latvijā runājis ar Valsts prezidenta kanceleju un ministriju par šo jautājumu, taču tas neesot ministrijas dienaskārtībā. "Vizītei nepieciešams ļoti nopietns pozitīvs attiecību fons. Jāsaka, ka viss, kas noticis Ukrainas austrumos, nav pats pozitīvākais," sprieda ministrs.

Rinkēvičs arī atturējās prognozēt iespējamās vizītes datumus, vien atkārtojot, ka ministrijas darba plānā šāda jautājuma neesot.

Eksprezidents Andris Bērziņš iepriekš bija lūdzis patriarhu Kirilu nebraukt maijā uz Latviju, kā viņš to bija plānojis, un pārcelt vizīti uz vēlāku laiku.

Toreizējā Valsts prezidenta pārstāve Līga Krapāne norādīja, ka šis ierosinājums nav atteikums, bet gan lūgums pārcelt to uz vēlāku laiku.

Krapāne vēlāk arī atzina, ka šī rosinājuma pamatā ir notikumi Krimā un Ukrainā, kas saistīti ar Krievijas politiku.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 34
Skatīt visus komentārus