27 Foto
Daudzi rīdzinieki jau paguvuši sociālajos tīklos dalīties ar bildēm, kurās izklaidējās tur, kur tas nemaz nav atļauts. Rīgas dome neizslēdz iespēju aicināt talkā policiju.

Rīdzinieki bauda aizliegto augli. FOTO 28

Ziņas
2016. gada 4. janvārī 18:25
Neskatoties uz to, ka kādreizējās Dreiliņu izgāztuves kalnu rotā daudzi uzraksti, ka cilvēkiem atrasties tur aizliegts, daudzi rīdzinieki nespēj attūrēties no iespējas baudīt ziemas priekus uz atkritumu kalna.

Saistībā ar rīdzinieku ziemas aktivitātēm Augusta Deglava ielas rekultivētajā izgāztuvē Valsts vides dienests (VVD) aicina Rīgas pilsētas pašvaldību izmantot visus pieejamos līdzekļus, lai nepieļautu nepiederošu personu iekļūšanu teritorijā, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Gaisa temperatūrai paaugstinoties virs nulles grādiem, sniega kušanas ūdeņiem bagātināto kalna virskārtu iespējams sevišķi viegli sabojāt, skaidroja VVD.

VVD vērš uzmanību, ka sekmīgas rekultivācijas rezultāta uzturēšanai šajā teritorijā Rīgas pilsētas pašvaldībai ir jānodrošina Deglava ielas kalna virskārtas seguma (ar ko apklāti sablīvētie atkritumi) ūdensnecaurlaidība un atbilstoša biezuma saglabāšana. Patlaban īstenoto pasākumu rezultātā šajā teritorijā ir samazināti iespējamie vides piesārņojuma riski, tomēr, lai šī teritorija arī nākotnē neradītu papildu vides piesārņojuma riskus un neapdraudētu apkārtējos iedzīvotājus, būtiski nodrošināt tās nepieejamību atkusnī līdz brīdim, kad Deglava ielas kalna virskārtas segums būs pietiekami nostiprināts ar veģetācijas palīdzību, uzsver VVD. Tas varētu prasīt vienu līdz divus gadus.

VVD izsaka gandarījumu un atzinību Rīgas pilsētas pašvaldībai sakarā ar veiksmīgu rīdziniekiem nozīmīgā projekta "Augusta Deglava ielas izgāztuves rekultivācijas tehniskā projekta izstrāde, autoruzraudzība un būvdarbi" noslēgumu.

Palielinoties sniega daudzumam, rīdzinieki ignorējuši pašvaldības aizliegumu atrasties no atkritumiem izveidotajā kalnā Deglava ielā.

Pēc projekta pabeigšanas piecus gadus ir aizliegts apbūvēt šo kalnu, un vismaz tuvāko gadu to nav ļauts izmantot arī ziemas priekiem. Teritorijā izvietotas attiecīgas aizlieguma zīmes, taču iedzīvotājus tas nav atturējis izmantot kalnu nobraucieniem ar kamaniņām.

Rīgas domē norāda, ka iedzīvotājiem tiek skaidrots, ka tas nav atļauts, un pašreiz darbinieki paļaujoties uz iedzīvotāju godaprātu. Ja situācija nemainīsies, pašvaldība meklēs risinājuma variantus, iespējams, piesaistot pašvaldības policiju, aģentūrai LETA sacīja domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

 

Kasjauns.lv, LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 66
  • Liepājnieks Antons tiesā uzvar "Rimi" un piedzen 200 eiro 6
  • Vīrietis krāpj grūtnieci. Kāpēc tieši tagad un - tik nežēlīgi? 2