Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Ledus biezums Latvijas ūdenstilpēs svārstās no 2 līdz 16 centimetriem

Sabiedrība
2016. gada 4. janvārī 23:48 2016. gada 4. janvārī 23:48
Ledus biezums Latvijas upēs un ezeros svārstās no 2 līdz 16 centimetriem, un uz tā atrasties joprojām ir bīstami.

Ledus biezums Gaujā pie Carnikavas ir 16 centimetri, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā. Rīgas mazajās ūdenstilpēs - Bābelītes ezerā, Purvadambja ezerā, Gaiļezerā, Velnezerā un Māras dīķī - ledus segas biezums ir no 12 līdz 15 centimetriem.

Ķīšezera ziemeļrietumu daļā ledus ir 15 centimetru biezumā, Juglas ezera ziemeļu daļā vien divi centimetri, bet dienvidu daļā - ap 12 centimetriem.

Juglas iztekā pie Juglas ezera ūdens virsmu klāj 10-12 centimetrus biezs ledus, ietekā pie Ķīšezera - tikai divi centimetri. Vecdaugavā ledus ir 12 centimetru biezumā, Hapaka grāvī no 7 līdz 12 centimetriem, Buļļupē ledus biezums svārstās no 6 līdz 12 centimetriem, Zunda kanālā un Āgenskalna kanālā ir 11 centimetru biezumā, bet Sarkandaugavā - divi centimetri.

Hidrologi prognozē, ka tuvākajās dienās, turpinoties aukstumam, uz ūdenstilpēm turpinās veidoties ledus, savukārt upēs samazināsies notece. Patlaban Latvijas upes pārsvarā klāj ledus sega, daudzviet tā ir ar lāsmeņiem vai nepilna. Atsevišķos straujākos upju posmos ledus sega nav izveidojusies, tur gar krastiem ir piesalas un turpinās vižņu iešana.

LETA

Citi šobrīd lasa

7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 4
Bērniem NAV jāpieskata mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 36
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām" 2
Pievienot komentāru