Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nogalinātā klostermāsa Leonīda Magdalēna Tatarčuka (1935. - 2014), kuru ticības māsas mīļi sauca par Ļoļiņu.

Klostermāsas Ļoļiņas slepkavībā apsūdzētā jaunieša māte netic, ka dēls pastrādājis noziegumus 12

112
2016. gada 6. janvārī 15:44 2016. gada 6. janvārī 15:44
Jaunieša, kurš apsūdzēts par divu sieviešu slepkavību Rīgā, Ķīpsalā, māte esot zinājusi abas sievietes, kura tika nogalinātas, liecinot Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, teica apsūdzētā jaunieša māte.

Pats apsūdzētais zinājis vieno no nogalinātajām, bet ar klostera māsu, kura ir tika nonāvēta, neesot pazinis.

Apsūdzība celta 18 gadus vecam vīrietim, par to, ka viņš 2014.gada 6.decembrī un 18.decembrī Ķīpsalas mikrorajonā izdarīja divu sieviešu slepkavību.

Māte skaidroja, ka pirmajā dienā, kad notikusi slepkavība, dēlam bijusi dzimšanas diena, mājās notikušas nelielas svinības, pēc tam jaunietis devies izklaidēties ar draugiem. Jaunietis atgriezies ap plkst.6, taču esot bijis skaidrā prātā.

Savukārt otrā dienā jaunietis devies pie draugiem, kur esot skatījies filmas, pastaigājies. Mātei esot licies, ka jaunietis mājās atrgriezies pēc plkst.21, taču konstatējusi vēlāk, ka dēls nav atgriezies mājās. Apsūdzētais mājās ieradies ap plkst.23, iedzēris.

Māte arī norādīja, ka abas reizes jaunieša drēbes neesot bijušas ar asinīm, vai cīņas pazīmēm. Vienlaikus otrajā dienā, kad notika slepkavība, jaunieša jaka esot bijusi nedaudz netīra, taču apsūdzētais norādījis, ka esot pāris reizes pakritis ejot.

Apsūdzētais esot arī bijis pārsteigts saņemot informāciju no mātes par to, ka nogalinātas sievietes. Viņa arī uzskata, ka viņas dēls šīs slepkavības nebūtu spējīgs pastrādāt.

Liecības tiesas sēdē sniedza arī viena no klostera māsām, kura esot bijusi pēdējā, kas redzēja vienu no nogalinātajām. Viņa norādīja – lai arī klostera māsas dzīvo vienā namā, viņas runā savā starpā visai maz, tāpat no nama uz baznīcām dodas atsevišķi.

Vakarā pirms slepkavības viņa norādīja, ka esot redzējusi nogalināto lūgšanās klosterī. Pēc tam māsas atsevišķi esot devušās uz baznīcām, pēc kuru apmeklējamu atgriezušās klosterī, lai dotos pie miera.

Tas, ka klostera māsa noslepkavota, pamanīts tika nākamajā dienā, kad viņa nebija ieradusies pusdienās. Pēc tam klostera māsas devušās meklēt nu jau nogalināto sievieti, taču viņu pirmā atrada policija.

Apsūdzētā draugs liecināja, ka 5.decembrī, tajā pašā laikā, kad viņa māte liecībās norādījusi, ka dēls atnācis mājās skaidrā, no desmitiem vakarā, viņš apmeklējis vairākus draugus, dzerot alu. Viņi arī trijos esot gājuši uz veikalu, lai pirktu alkoholu. Jaunietis gan norādījis, ka apsūdzētais neesot dzēris daudz.

Apsūdzētais jaunietis mājās esot devies pēc 6.decembrī pēc plkst.6. Liecinieks gan precīzu laiku, kad apsūdzētais devies mājas, nevarēja nosaukt.

Prokurors gan tiesas sēdē atsaucās uz pirmstiesas liecībām, kurās norādīts, ka tika izdzerts daudz un lietoti dažādi alkoholiskie dzērieni.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētais vīrietis uzbruka cietušajām, pielietoja fizisku vardarbību, cietušās žņaudzot un vairākkārt sitot ar koka nūju pa dzīvībai svarīgām ķermeņa daļām, kā arī ņirgājās par saviem upuriem slepkavību  izdarīšanas laikā.

Pēc pielietotās vardarbības, apsūdzētais pārmeklēja noslepkavotās sievietes. 6. decembrī apsūdzētajam nolaupīt mantu apsūdzētajam neizdevās, jo cietušajai tās nebija, bet 18. decembrī apsūdzētais no otras cietušās sievietes somas nolaupīja mobilo telefonu un naudu piecu eiro apmērā, kā arī personas apliecinošu dokumentu.

Ar savām noziedzīgajām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgos nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma pantā par slepkavību, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību, kā arī par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu.

Par šo noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzētais soda mērs - mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat vīrietis apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga nolaupīšanu, noslēpšanu, tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par nolaupītā dokumenta, zīmoga vai spiedoga izmantošanu vai realizēšanu. Par šo noziedzīgo nodarījumu saskaņā ar Krimināllikumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Prokuratūrā atzīmēja, ka krimināllieta vēl nav nodota tiesai.

Jau vēstīts, ka 2014.gada decembrī Rīgā ar vardarbīgas nāves pazīmēm atrasta noslepkavota sieviete, kas pēc dievkalpojuma neatgriezās savā dzīvesvietā - klosterī   Ķīpsalā; sievietes mirstīgās atliekas atrada netālu no dzīvesvietas, viņas līķis bija paslēptas zem sazāģētu koku un zaru kaudzes.

Valsts policija norādīja, ka decembra pirmajā sestdienā bezvēsts pazuda 1935.gadā dzimusi sieviete, kura bija devusies uz kādas baznīcas dievkalpojumu. Sievietes mirstīgās atliekas ar vardarbīgas nāves pazīmēm tika atrastas pēc nedēļas - 14.decembrī. Sievietes nāves cēloni noskaidros ekspertīzē, tomēr ārēji ir konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes – sista brūce galvā.

BNS /  Foto: LRKB Informācijas centrs

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 24
Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 11
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 15
Skatīt visus komentārus