Visbiežāk ārvalstu viesi interesējušies par pilsētas ekskursijām, tām seko populārākās apskates vietas un pasākumi.

Jaungada brīvdienās Rīgā trīskāršojies tūristu skaits no Krievijas 10

Ziņas
2016. gada 6. janvārī 16:40
Jaunā gada brīvdienās Rīgā bija vērojams būtisks tūristu skaita pieaugums, īpaši daudz galvaspilsētas viesu bijis no Krievijas un Vācijas. Svētku brīvdienās, no Ziemassvētkiem līdz janvāra sākumam, Rīgas Tūrisma informācijas centrus apmeklējuši vidēji paar 20% vairāk tūristu nekā pērn un divas reizes vairāk nekā decembra sākumā. Tas liecina par ievērojamu kopējo tūristu skaita pieaugumu, informē Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs.

Visvairāk viesu bijis no Krievijas, Vācijas, Lietuvas un Igaunijas. Interesanti, ka tūristi no Krievijas līdz Jaunajam gadam bija aptuveni 20% no visiem apmeklētājiem, taču pirmajās janvāra dienās, kad Krievijā sākās brīvdienas, to skaits palielinājies pat trīs reizes, atzīmē Rīgas Tūrisma informācijas centrs.

“Šķiet, ka runči Kuzja un Muris, kuri bija iesaistīti Rīgas reklāmas kampaņā, beidzot sākuši atstrādāt savu barību. Precīzi dati par visiem tūristiem patlaban tiek apkopoti un būs zināmi mēneša beigās, taču restorāni un viesnīcas jau ir apmierināti,” saka Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

Decembrī pašvaldība izvērsa reklāmas kampaņu sociālajos tīklos, kurā Rīgas domes kaķi Kuzja un Muris aicināja tūristus Ziemassvētku un Jaunā gada laikā apmeklēt Latvijas galvaspilsētu. Īpaši lielu ievērību kampaņa guva Krievijas plašsaziņas līdzekļos, par Kuzju un Muri aktīvi interesējās TV kanāli un drukātie mediji.

Visbiežāk ārvalstu viesi interesējušies par pilsētas ekskursijām, tām seko populārākās apskates vietas un pasākumi.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību Regīna Zommere / Foto: Edijs Pālens/LETA

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 18
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 76
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 86