Šodien reģistrēta zemākā oficiāli reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā kopš 2012.gada.

No -7,4 Mērsragā līdz -27,5 Ainažos - šorīt gaisa temperatūras atšķirība Latvijā ir iespaidīga 11

Ziņas
2016. gada 7. janvārī 07:46
Ceturtdien septiņos rītā gaisa temperatūra Latvijā bija no -7,4 grādiem Mērsragā līdz pat -27,5 grādiem Ainažos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Jau ziņots, ka tā ir zemākā oficiāli reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā kopš 2012.gada, kad februāra sākumā sals pastiprinājās līdz -33..-34 grādiem.

Zosēnos - ciematā Vidzemes augstienē, kur bieži tiek novērota zemākā gaisa temperatūra valstī, - ceturtdien plkst.7 bija -13,4 grādi jeb par 14 grādiem siltāk nekā Ainažos.

Gaisa temperatūras atšķirības saistītas ar mākoņiem - tur, kur ir skaidras debesis un bezvējš, gaiss strauji atdziest, bet zem mākoņu segas gaisa temperatūra naktī saglabājas aptuveni tāda pati kā dienā. Piekrastē, ja vējš pūš no ūdens puses, gaisa temperatūru iespaido arī neaizsalusī jūra.

Sals līdz -26 grādiem ceturtdienas rītā saglabājas ne tikai Vidzemes ziemeļrietumos, bet arī Latgalē.

Starptautiskajā lidostā "Rīga" termometra stabiņš noslīdējis līdz -21 grādam, lai gan piecos rītā tas vēl rādīja -15 grādu. Rīgas pilsētas centrālajā daļā ir -14..-18 grādu.

Bērni vecumā līdz 12 gadiem uz skolu var neiet, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20 grādiem, bet, ja gaisa temperatūra noslīd zem -25 grādiem, izglītības iestādes var neapmeklēt arī pārējie skolēni, nosaka Ministru kabineta noteikumi.

BNS/ Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 127
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 17
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 10