Šodien reģistrēta zemākā oficiāli reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā kopš 2012.gada.

No -7,4 Mērsragā līdz -27,5 Ainažos - šorīt gaisa temperatūras atšķirība Latvijā ir iespaidīga 11

Sabiedrība
2016. gada 7. janvārī 07:46 2016. gada 7. janvārī 07:46
Ceturtdien septiņos rītā gaisa temperatūra Latvijā bija no -7,4 grādiem Mērsragā līdz pat -27,5 grādiem Ainažos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Jau ziņots, ka tā ir zemākā oficiāli reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā kopš 2012.gada, kad februāra sākumā sals pastiprinājās līdz -33..-34 grādiem.

Zosēnos - ciematā Vidzemes augstienē, kur bieži tiek novērota zemākā gaisa temperatūra valstī, - ceturtdien plkst.7 bija -13,4 grādi jeb par 14 grādiem siltāk nekā Ainažos.

Gaisa temperatūras atšķirības saistītas ar mākoņiem - tur, kur ir skaidras debesis un bezvējš, gaiss strauji atdziest, bet zem mākoņu segas gaisa temperatūra naktī saglabājas aptuveni tāda pati kā dienā. Piekrastē, ja vējš pūš no ūdens puses, gaisa temperatūru iespaido arī neaizsalusī jūra.

Sals līdz -26 grādiem ceturtdienas rītā saglabājas ne tikai Vidzemes ziemeļrietumos, bet arī Latgalē.

Starptautiskajā lidostā "Rīga" termometra stabiņš noslīdējis līdz -21 grādam, lai gan piecos rītā tas vēl rādīja -15 grādu. Rīgas pilsētas centrālajā daļā ir -14..-18 grādu.

Bērni vecumā līdz 12 gadiem uz skolu var neiet, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20 grādiem, bet, ja gaisa temperatūra noslīd zem -25 grādiem, izglītības iestādes var neapmeklēt arī pārējie skolēni, nosaka Ministru kabineta noteikumi.

BNS/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

48 stundas pēc seksa – labākais laiks dzīvē. Zinātnieki skaidro, kāpēc 3
Kā alnis Rīgā iekrita privātmājas baseinā un tika izvilkts. Amizants policijas VIDEO
Latvietim Romānam Krilovam briti piespriež 9 gadus cietumā - tieši Tēva dienā viņš nogalināja gādīgu tēti 9
Skatīt visus komentārus