Solīds tēvs (attēlā no labās) ieradās skolā ar siksnu, lai aizstavētu savu meitu Ievu (pa kreisi), kuru apbižojusi ar līderes dotumiem apveltīta vienaudze. Ierēdņi atraduši "vājos punktus", kādēļ Gunāram ar siksnu izdevās tikt klāt viņa meitas apbižotājai.

Skandāls Rīgas 47. vidusskolā pedagogiem bijusi skarba mācība 183

Sabiedrība
2016. gada 8. janvārī 06:13 2016. gada 8. janvārī 06:13
Skandāls, kurā kāds Rīgas 47. vidusskolas audzēknes tēvs iepēra savas meitas klasesbiedreni, kura bija apvainojusi viņa bērnu, esot atrisināts, un pašlaik skolā darbs norit ierastajā kārtībā. Skolas pārstāvji atzīst, ka notikušais viņiem ir bijusi skarba mācība.

Pagājušā gada oktobra sākumā Rīgas 47. vidusskolā notika skandāls – kādas 8. klases meitenes tēvs ar siksnu noslānīja savas meitas klasesbiedreni, kura bija apvainojusi viņa bērnu. Pēc notikušā bija dažādas pārbaudes, izsaukta policija, skandāls nenorimās un meiteņu savstarpēja villošanās turpinājās arī nākamajā dienā. Skandāls ieguva plašu publicitāti. Tika nostrostēti un sodīti pieaugušie – gan dusmīgais tēvs, gan pedagogi, kuri nespēja konfliktu novērst mierīgā ceļā.

Diviem skolas darbiniekiem - skolas dežurantei un fizikas skolotājam - piemēroja disciplinārsodus, bet Rīgas domes Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisija tēvam, kurš iesita meitas pāridarītājai ar siksnu, piemēroja augstāko šai situācijā iespējamo sodu - 70 eiro.

Atbildīgās amatpersonas Kasjauns.lv apliecināja, ka pašlaik skolā situācija normalizējusies un skandāls atrisināts. Tomēr pedagogi neapstiprināja Kasjauns.lv rīcībā nonākušo neoficiālo informāciju, ka kāda no meitenēm skolu būtu pametusi. Tāpat Kasjauns.lv neguva arī apstiprinājumu, ka meitenes joprojām mācītos vienā klasē. Skolas pārstāvji nevēlēšanos atbildēt saistīja ar bērnu tiesību aizsardzības likumdošanu.

47. vidusskola: „Tā bija skarba mācība”

Rīgas 47. vidusskolas lietvedības pārzine Vija Salaka Kasjauns.lv teica: „Skolā šī situācija tika risināta, tika runāts un veikts darbs ar visām konfliktā iesaistītajām pusēm, piesaistot konkrētus speciālistus, kuri strādāja katrs ar savu mērķa grupu (skolēniem, pedagogiem). Talkā nāca Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) Krīzes intervences komanda, Izglītība departamenta speciālisti, tika iesaistīti un izmantoti visi skolā pieejamie resursi, tai skaitā personāla atbalsta komandas darbs. Situācija ir atrisināta un skolā rit ierastais ikdienas darbs. Protams, šāda situācija skolai, tās personālam ir bijusi skarba mācība. Respektējot Bērnu tiesības un arī speciālistu, tajā skaitā psihologu ieteikumus šī konflikta risināšanā, komentārus par situācijā iesaistītajiem skolēniem sīkāk nesniegsim”.

Skolā konfliktu vairs nav

IKDS Kasjauns.lv norādīja: „Speciālisti, tajā skaitā arī IKSD sadarbības Krīzes intervences komanda, iesaistījās šīs situācijas risināšanā katrs savas kompetences ietvaros. Darbs notika ar visām konfliktā iesaistītajām pusēm. Patlaban konfliktu skolā nav.  Pamatojoties uz normatīvajiem aktiem, kas nosaka, ka ir jāaizstāv nepilngadīgu bērnu intereses, tad detalizētāki komentāri publiskajā telpā netiks sniegti, lai netiktu nodarīts pāri tiem bērniem, kas bija iesaistīti šajā situācijā”.  

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktores vietniece Inga Krastiņa Kasjauns.lv sacīja: „Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija iesaistījās Rīgas 47. vidusskolas situācijas risināšanas uzraudzībā. Veicot situācijas uzraudzību, secināts, ka Rīgas 47. vidusskola sadarbībā ar Rīgas domes IKSD nodrošināja sociālpsiholoģisko darbu ar skolēniem, sadarbībā ar policiju organizēja izglītojošas nodarbības. Vienlaikus skola veikusi nepieciešamās darbības ar situācijā iesaistītajiem darbiniekiem.

Vēršam uzmanību, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija vairākkārt saskārusies ar situācijām, kad izglītības iestādē nepiederošas personas vai skolēnu vecāki bez ierobežojumiem pārvietojas izglītības iestādes telpās, veicot darbības, kas var apdraudēt bērnu drošību vai veselību. Līdz ar to, inspekcija regulāri norāda uz izglītības iestāžu pienākumu ievērot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta pirmajā daļā noteikto, ka izglītības iestāžu vadītāji un darbinieki ir atbildīgi par bērna veselības un dzīvības aizsardzību un par to, lai bērns būtu drošībā”.

Tēvs ar siksnu
Elmārs Barkāns/Foto: Ieva Lūka/LETA, Video: LTV1 „4. studija”

Citi šobrīd lasa

Slavenajam aktierim Armenam Džigarhanjanam draud bēdīgs gals 24
Pēc žūrijas lēmuma “X faktoru” atstāj Nadežda Maņkeviča
Apprecējies astrologs Kristaps Baņķis
Skatīt visus komentārus