Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lielā sala dēļ šorīt nav izdevies arī iedarbināt skolas autobusu Biķernieku pagastā, rezultātā uz skolu nav spējuši tikt aptuveni divi desmiti skolēnu.

Lielā sala dēļ daudzviet bērni šodien neapmeklē skolu 3

Sabiedrība
2016. gada 8. janvārī 11:37 2016. gada 8. janvārī 11:37
Piektdienas rītā līdz plkst.8 zemākā gaisa temperatūra tika fiksēta Ainažos, kur gaiss atdzisis līdz mīnus 30,9 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Otra zemākā temperatūra reģistrēta Rūjienā - mīnus 30,6 grādi, kas ir arī šīs novērojumu stacijas jaunais 8.janvāra rekords.

Auksts laiks ir visā Vidzemes ziemeļu daļā, kur piektdienas rītā valdīja mīnus 26 līdz mīnus 28 grādu sals. Zosēnos bija mīnus 28,1 grāds. Ap mīnus 25 grādu sals tika fiksēts daudzviet Vidzemē un Latgalē - Skrīveros, Madonā, Alūksnē, Priekuļos un Rēzeknē. Savukārt Daugavpilī minimālā gaisa temperatūra bijusi mīnus 27 grādi, Piedrujā - mīnus 26,5 grādi.

Zemgalē minimālā gaisa temperatūra bijusi ap mīnus 23 grādiem, vien Bauskā fiksēti mīnus 25 grādi, bet Kurzemē tā ir ļoti atšķirīga. Piemēram, Kuldīgā valdījis mīnus 23,4 grādu sals, Pāvilostā un Liepājā termometra stabiņš noslīdējis līdz mīnus 21 grādam, bet Kolkā vien mīnus 10 grādu sals.

Rīgā līdz plkst.8 zemākā gaisa temperatūra bijusi mīnus 20,3 grādi.

Atsevišķās Vidzemes skolās aukstuma dēļ skolu apmeklē neliels skaits skolēnu, piemēram, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā lielā sala dēļ ir ieradušies tikai 15 skolēni, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Skolu ikdienā apmeklē nedaudz vairāk kā 130 skolēni. Skolā nodarbības notiek konsultāciju veidā.

Savukārt Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā nav ieradušies skolā 38 skolēni, Trapenes pamatskolā - 22 skolēni, bet Vidagas Sikšņu pamatskolā - 12 skolēni.

Pašvaldībā kursē pašvaldības skolēnu autobuss, kas izvadāja skolēnus uz skolām.

Lielā sala dēļ mācību iestādēs neieradušos skolēnu skaits Daugavpils novadā šodien pieaudzis līdz 46%, aģentūrai LETA pastāstīja Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša.

Lielākais mācību iestādē neieradušos skolēnu skaits reģistrēts Skrudalienas pamatskolā - 75%, Silenes pamatskolā - 63% un Salienas vidusskolā - 62%. Savukārt vismazāk neieradušos bijis Nīcgales pamatskolā - tikai 10%, Tabores pamatskolā - 18% un Birznieku pamatskolā - 35%.

Lielā sala dēļ šorīt nav izdevies arī iedarbināt skolas autobusu Biķernieku pagastā, rezultātā uz skolu nav spējuši tikt aptuveni divi desmiti skolēnu.

Visas mācību iestādes Daugavpils novadā darbojas, un skolēni, kas tajās ieradušies, ir pieskatīti un turpina izglītoties.

LETA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Mājvieta Rīgā par 40 eiro: kā uzņēmīgi jaunieši dzīvo pamestajos Rīgas namos? 29
Eiropā izgatavota ekonomiska māja, kuru var salikt jebkur nieka 6 stundu laikā 7
Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 4
Pievienot komentāru