Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viņķele nevēlējās nosaukt, kurš "Vienotības" pārstāvis varētu tikt virzīts valdības vadītāja amatam.

Viņkele: "Vienotībai" jābeidz ākstīties un jāizvirza savs premjera kandidāts 73

Politika
2016. gada 9. janvārī 12:30 2016. gada 9. janvārī 12:30
Partijai "Vienotība" jāpalīdz Valsts prezidentam Raimondam Vējonim prezidenta izraudzīšanās procesā un beidzot oficiāli jāizvirza savs premjera amata kandidāts, sacīja Saeimas deputāte Ilze Viņķele ("Vienotība").

Viņa norādīja, ka Valmieras mēra Jāņa Baika atteikšanās pretendēt uz valdības vadītāja amatu ir "skaidrs signāls, ka "Vienotībai" jābeidz ākstīties un jāizvirza savs kandidāts".

Viņkele pauda, ka viņas skatījumā Valsts prezidents, virzot Baiku premjera amatam, nav ņēmis vērā dažādus riskus, tostarp iespējamo atbalstu šim cilvēkam.

Politiķe nevēlējās nosaukt, kurš "Vienotības" pārstāvis varētu tikt virzīts valdības vadītāja amatam.

Valmieras mērs Jānis Baiks, kurš tika uzrunāts Ministru prezidenta amatam, nolēmis turpināt darbu mēra amatā  un no kandidēšanas atteicies.

"Rūpīgi izvērtējot visus argumentus, es esmu pieņēmis lēmumu un palikšu strādāt Valmieras un valmieriešu labā, lai turpinātu iesākto pilsētas attīstības stratēģijas īstenošanu. Šāds atbalsts no tik daudziem cilvēkiem ir kā papildu motivācija vēl vairāk strādāt Valmieras izaugsmei," norāda Baiks.

Baiks arī izteica pateicību Valsts prezidentam Raimondam Vējonim par izrādīto godu, Saeimas deputātiem par izteikto atbalstu un uzticēšanos, premjerei Laimdotai Straujumai par iepriekšējā snieguma novērtējumu un sekmīgo abpusējo sadarbību. "Tāpat liels paldies visiem kolēģiem no Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām, kuri mani atbalstīja," norāda Baiks.

Baiks pārstāv partiju "Valmierai un Vidzemei", kas ir "Vienotības" sadarbības partija.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 43
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 3
Skatīt visus komentārus