Premjers vēl nav nosaukts, taču cīņa par ministru amatiem jau notiek. Āboltiņa uzsver, ka "Vienotība" nekādā ziņā neatteiksies no Satiksmes ministrijas un nepiekritīs arī nomainīt ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Āboltiņa pastāsta, uz kuriem ministru portfeļiem pretendēs "Vienotība" 98

Ziņas
2016. gada 9. janvārī 19:00
Valdības veidošanas procesā “Vienotība” neatteiksies no Satiksmes ministrijas (SM) un varētu pieteikt pretenzijas arī uz Tieslietu ministriju (TM), tā “LNT Ziņām” sestdien atzina “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

Viņa uzskata, ka premjera amata kandidāts varētu tikt nosaukts nākamnedēļ, un, iespējams, kāds risinājums būs otrdien. Tomēr arī pie šāda scenārija Āboltiņa nesola, ka valdības veidošanas process būs viegls, jo cīņa par amatu sadali jau sākusies.

“”Vienotības” vārdā varu teikt, ka mēs neesam teikuši, ka mēs kaut kādā veidā atsakāmies no SM, kategoriski un stingri mēs uzstāsim uz to, kas vēl aizkulisēs virmo, ka mums ir jānomaina ārlietu ministrs,” teica Āboltiņa.

Viņa neredzot ne mazākā pamata nomainīt pašreizējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V).

“Tieši tāpat es piesaku jau šobrīd, ka tas, ko ir Nacionālā apvienība (NA) ilgstoši nodarījusi tieslietu jomai, sevišķi attiecībā uz maksātnespējas procesu, nav turpināms. Tas vienīgais veids, kas varētu būt, ir, ka “Vienotība” pieteiktu uz to pretenzijas,” norādīja politiķe.

Iepriekš Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji atzinuši, ka pamatā savas atbildības jomas vēlētos saglabāt, taču jautājums cita starpā varētu būt par satiksmes jomu. Līdz šim satiksmes joma bija “Vienotības” pārziņā.

Kā ziņots, Laimdota Straujuma (V) par valdības demisiju paziņoja 7.decembrī. Pirmajās nedēļās partijām nespējot izvirzīt savus premjera kandidātus, inicatīvu šajā procesā uzņēmies Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

LNT Ziņas, Kasjauns.lv / Foto: Ieva Lūka/ LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 16
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 36
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 10