Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Aicina ziedot asistentu nodrošināšanai smagi slimiem bērniem 15

Sabiedrība
2016. gada 10. janvārī 17:20 2016. gada 10. janvārī 17:20
Šonedēļ uzsākta ziedojumu vākšana asistentu nodrošināšanai smagi slimiem bērniem, informē organizācijā "Ziedot.lv".

Tiek norādīts, ka Latvijā vairākiem tūkstošiem ģimeņu, kurās ir smagi slimi bērni vai bērni ar mūža slimību.

Fiziski ir grūti, jo pat 10 – 15 gadu vecumā šādus bērnus nevar atstāt vienus bez pieskatīšanas un nepieciešama pilnīga aprūpe. Šo bērnu vecāki nav atteikušies no saviem bērniem un nav nodevuši tos valsts aprūpē - bērnu namos un vēlāk pansionātos, bet paši uzņēmušies rūpes un atbildību par viņiem. Šie bērni ir gan ar kustību traucējumiem – no vieglām komplikācijām, kad bērns staigā nekoordinēti, līdz smagiem invaliditātes gadījumiem, kad bērns nemāk staigāt vai pat sēdēt. Turklāt fiziskas invaliditātes gadījumā intelekts un emocionālā attīstība parasti ir saglabājusies, tādēļ šo bērnu atdošana bērnu namiem ir traģēdija gan vecākiem, gan bērniem.

Parasti šādu bērnu mammas nevar strādāt algotu darbu, jo visu laiku jābūt kopā ar savu bērnu.

"Lai ģimenēm pietiktu spēks un mīlestība savam slimajam bērnam, nepieciešams apkārtējo atbalsts. To var sniegt tuvinieki un draugi, bet dažkārt ar to ir par maz. Vajadzīgas specifiskas zināšanas un prasmes, kā arī praktiska palīdzība ikdienā. Tas iespējams nodrošinot palīgu ģimenei, kas ir profesionāls aprūpētājs-asistents, kas var slimo bērnu pieskatīt un aprūpēt vecāku prombūtnē. Šo laiku mamma var izmantot pēc saviem ieskatiem – apmeklēt savu ārstu, psihologu, doties kaut kur kopā ar ģimenes veselo bērnu, vai darīt citas lietas, kuras kopā ar bērnu invalīdu nav paveicamas," norāda "Ziedot.lv".

Tiek lēsts, ka asistents vidēji vienai ģimenei palīdz un dod atslodzi līdz pat 32 stundām mēnesī, kas ieskaitot nodokļus sastāda 207 eiro mēnesī vai gadā 2484 eiro. Lai aprūpētu bērnu invalīdu izdevumi ir lieli,  tādēļ, asistenta izmaksas daudzas ģimenes nevar atļauties. Pie "Ziedot.lv" vērsušās 49 ģimenes, lai lūgtu asistenta palīdzību ģimenē.

BNS

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 45
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 6
Skatīt visus komentārus