Organizācijām, kas piedalās mācību procesā, ir nepieciešams iegūt atļauju – pašvaldībā vai Izglītības un zinātnes ministrijā. Šādus dokumentus neviens no Latvijas Televīzijas uzrunātajiem direktoriem nav prasījis uzrādīt.

Saentologu sektas atzars brīvi aģitē Latvijas skolās 48

Sabiedrība
2016. gada 10. janvārī 21:20 2016. gada 10. janvārī 21:20
Biedrība “Laimes kalve”, kas ir cieši saistīta ar saentoloģijas kustību, ir biežs viesis Latvijas skolās, ziņo LTV raidījums “de facto”. Šīs kustības pārstāvji bieži viesojas Latvijas skolās, un lasa lekcijas pat 10 gadus veciem bērniem. Pēc pašu teiktā, lekcijas apmeklējuši vairāk nekā 2 000 Latvijas skolēnu.

Biedrība “Laimes kalve” ir cieši saistīta ar vienu no Saentoloģijas kustības atzariem - starptautisko organizāciju “Way to Happines Foundation International” jeb “Starptautisks Fonds Ceļš uz laimi”. Tā visā pasaulē izplata un popularizē Rona Habarda brošūru ar tādu pašu nosaukumu, un īpašu uzsvaru liek tiešu uz aģitāciju skolās.  

Izglītības un zinātnes ministrija jau pirms pusotra gada brīdināja – “Ceļš uz laimi” materiāli bērniem nav piemēroti. Ministrijas eksperti toreiz secināja – to saturs ir tendenciozs, nezinātnisks un maldinošs.  Piemēram, brošūrā teikts, ka likumiem īstenībā nav sakara ar labo un slikto, un tos jāpilda tikai bailēs no valsts.

Taču vairāku skolu vadība šo padomu ir ignorējusi. “de facto” ir zināms, ka “Laimes kalve” lektori ir apmeklējuši Daudzeses pamatskolu, Baltinavas kristīgo internātskolu, Alūksnes pilsētas sākumskolu, Krāslavas varavīksnes vidusskolu, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu, Gaujienas internātpamatskolu Naukšēnu novada vidusskolu, Sociālās korekcijas izglītības iestādi "Naukšēni”. Lekcijas pārsvarā ir bijušas par atkarību profilaksi, motivāciju mācīties, konfliktu risināšanu un kompetenču sasniegšanu.

Organizācijām, kas piedalās mācību procesā, ir nepieciešams iegūt atļauju – pašvaldībā vai Izglītības un zinātnes ministrijā. Šādus dokumentus neviens no Latvijas Televīzijas uzrunātajiem direktoriem nav prasījis uzrādīt.

LTV norāda, ka likums ļauj aicināt skolās jebkādas profesijas vai sabiedriskās organizācijas pārstāvi, tiktāl, cik bērniem stāstītais nepārkāpj Latvijas izglītības standartu. Un izvērtēt to, ir skolas direktora pienākums. Bet, ja kāda organizācija piedāvā lekciju ciklus, kā to dara “Laimes kalve”, tai ir jābūt sertificētai un, kā skaidro izglītības kvalitātes dienestā, strādāt bez dokumentiem – ir likuma pārkāpums.

“Laimes kalve” aktīvi darbojas arī citās jomās, atzīmē “de facto”. Tā ir biežs viesis dažādu pilsētu svētkos, piedalās ikgadējā izstādē “Izglītība”, lasa lekcijas pašvaldību darbiniekiem un pērn arī uzvarēja Labklājības ministrijas konkursā par tiesībām rīkot sociālajiem  darbiniekiem kvalifikācijas paaugstināšanas kursus.


LTV "de facto" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 4
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 48
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 1
Skatīt visus komentārus