Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Stiprākā snigšana šonedēļ gaidāma otrdien valsts austrumos.

Sinoptiķi ziņo, kad un kur šonedēļ būs visstiprākā snigšana 7

Sabiedrība
2016. gada 11. janvārī 08:10 2016. gada 11. janvārī 08:10
Pirmdien daudzviet Kurzemē un Zemgalē snieg un nedaudz putina, no Polijas Latvijai tuvojas jauna nokrišņu zona, bet stiprāko snigšanu atnesīs citi sniega mākoņi, kas otrdien šķērsos valsts austrumu daļu, prognozē "Global Forecast System".

Laika periodā no pirmdienas pēcpusdienas līdz otrdienas naktij visu valsti, sākot no dienvidrietumiem, šķērsos nokrišņu zona, kas atnesīs mērenu, vietām stipru sniegu un puteni.

Kamēr snigšana vēl nebūs beigusies, no dienvidiem Latviju otrdien sasniegs nākamā nokrišņu zona, kas sagādās ilgstošu un spēcīgu snigšanu valsts austrumu daļā, jo īpaši Latgalē.

Latvijas austrumos līdz trešdienai varētu uzsnigt 20 centimetru sniega. Valsts lielākajā daļā tuvākajās diennaktīs prognozēts sniega segas pieaugums par 7-12 centimetriem.

Piekrastes novados stiprākā snigšana atsevišķās vietās iespējama trešdien un ceturtdien, varbūt arī nedēļas nogalē, kad, aukstam gaisam plūstot pār Baltijas jūru, veidosies sniega mākoņi. Tie sniegu nesīs šaurās joslās, kas būs atkarīgas no vēja virziena.

Nedēļas otrajā pusē pastiprināsies sals, dažās naktīs gaisa temperatūra noslīdēs zem -20 grādiem. Ilgstoša skaidra laika un bezvēja apstākļos sals vietām var sasniegt 30 grādu atzīmi, bet pašreizējā "Global Forecast System" prognoze rāda, ka mākoņi un jūras vējš pasargās no tik liela aukstuma.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 24
Skatīt visus komentārus