Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tiesa turpinās skatīt krimināllietu, kurā bezdarbībā apsūdzēts Hlevickis.

Joprojām turpinās kādreizējā Jūrmalas mēra Hlevicka tiesāšana 5

112
2016. gada 11. janvārī 10:57 2016. gada 11. janvārī 10:57
Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien plkst.10 turpinās nopratināt lieciniekus krimināllietā, kurā kādreizējais Jūrmalas mērs un par kukuļošanu notiesātais Juris Hlevickis apsūdzēts bezdarbībā, nenovēršot nelikumīgu pašvaldības īpašumu privatizāciju.

Kā liecina ieraksts tiesu kalendārā, lietā no 2008.gada 1.aprīļa līdz 2014.gada 3.februārim tika apturēta tiesvedība, kā arī to no izskatīšanas Jūrmalas tiesā nodeva izskatīšanai Kurzemes rajona tiesā.

Kā iepriekš paskaidroja tiesā, tiesvedība tika apturēta, jo bija nepieciešams, lai spēkā stātos divi spriedumi civillietās.

Tāpat tika paskaidrots, ka šajā krimināllietā Jūrmalas tiesas tiesnese Solvita Glaudāne bija paspējusi pieņemt nolēmumu 2014.gada oktobrī, piespriežot Hlevickim gandrīz 10 000 eiro naudas sodu, tomēr vēlāk Saeima nolēma Glaudāni atcelt no tiesneses amata, līdz ar to tiesnese nepaspēja uzrakstīt motivētu spriedumu. Tāpēc krimināllieta tika nodota Kurzemes rajona tiesai, kas lietu sāka izskatīt no jauna.

Augstākā tiesa 2005.gada Jūrmalas pašvaldības vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā Juri Hlevicki, uzņēmēju Germanu Milušu un Gvido Hariju Volbrugu atzina par vainīgiem kukuļa došanā Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam, lai viņš domes priekšsēdētāja vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki.

Hlevickim un Milušam tika piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, Volbrugam trīs gadu brīvības atņemšana nosacīti ar trīs gadu pārbaudes laiku. Miluša sievas iemaksātā drošības nauda - 20 000 latu - jāieskaita Valsts kasē, nolēma tiesa.

Milušs uz pirmās instances tiesas sēdēm nāca paklausīgi, taču uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies. Milušu izsludināja starptautiskajā meklēšanā.

Lasmanis izvēlējās pazust nedaudz laicīgāk - pēc prokurores lūguma 2007.gada 29.janvārī tika nolemts krimināllietu sadalīt, atsevišķi izdalot Lasmaņa epizodes. Kā toreiz izteicās prokurore Velta Zaļūksne, Lasmanis 2007.gada 15.janvārī ar autobusu caur Ainažu robežkontroles punktu šķērsojis Latvijas un Igaunijas robežu. Vēlāk Interpola Krievijas birojs sniedzis atbildi Latvijas tiesībsargājošajām institūcijām, ka Lasmanis ir šķērsojis Igaunijas un Krievijas robežu. Kad Lasmanis tiks atrasts, viņa lietā tiesvedība tiks sākta no jauna.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 41
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 27
Atrasts Rīgā pazudušais Vadims. Viņš atrodas slimnīcā Ungārijā 13
Skatīt visus komentārus