Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Noziedznieki novērojuši vietu, kur sirmgalvji glabā naudu, un, apvārdojot upuri, šo naudu nozaguši.

Notverti trīs Lietuvas garnadži, kas uzdevās par "Latvenergo" darbiniekiem un apzaga sirmgalvjus. FOTO 36

112
2016. gada 11. janvārī 15:28 2016. gada 11. janvārī 15:28
Pagājušajā nedēļā policija aizturējusi trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par vairāk nekā desmit sirmgalvju apzagšanu, uzdodoties par "Latvenergo" darbiniekiem.

Kā informēja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins, trīs personas, Lietuvas pilsoņi - 1970., 1996.gadā dzimušas sievietes un 1973.gadā dzimis vīrietis -, uzdodoties par "Latvenergo" darbiniekiem, iekļuvušas pensionāru dzīvesvietās un, noskaidrojot naudas glabāšanas vietu, nozagušas pensionāriem piederošo naudu.

Minētās personas aizturētas 7.janvārī uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils, netālu no Jēkabpils, iepriekš saņemot operatīvo informāciju par noziedznieku iespējamo pārvietošanās maršrutu. Noziedznieku aizturēšanā sadarbojās vairākas VP reģionālās pārvaldes. Pašlaik pret aizturētajiem sākti vairāki kriminālprocesi par zādzībām.

VP jau pērn decembrī ziņoja par trīs personu grupu, kas sarunājās krievu valodā un pārvietojās ar melnu "Opel" markas automašīnu. Uzdodoties par "Latvenergo" darbiniekiem, šīs personas ieradušās dzīvesvietā pie vecāka gadagājuma cilvēkiem, savu ierašanos pamatojot ar elektrības skaitītāja, transformatora nomaiņas nepieciešamību vai it kā par elektroenerģiju pārmaksātās naudas atgriešanu.

Pēc tam potenciālajiem upuriem lūgts samainīt naudu - ja viņi piekrituši, noziedznieki, sekojot līdzi upurim, novērojuši vietu, kur tas glabā naudu, un, apvārdojot upuri, šo naudu nozaguši. Atsevišķos gadījumos noziedznieki šādā veidā nozaguši pat vairākus tūkstošus eiro. Kopumā policijai ir ziņas jau par vismaz desmit noziegumu epizodēm Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, kurās noziedznieki kopumā nozaguši ap 10 000 eiro.

Tāpat zināms, ka vairākos gadījumos noziedzniekiem nav izdevies realizēt savu mērķi, jo personām, pie kurām noziedznieki ieradušies, radās aizdomas un tās nav turpinājušas sarunu ar noziedzniekiem, bet nekavējoties ziņojušas policijai. Saņemtā informācija tika apkopota un palīdzēja policijai nonākt uz pēdām noziedzniekiem un viņus aizturēt.

LETA / Foto: Valsts policija

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 7
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē
Skatīt visus komentārus