Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kažociņš: "Nenotiks kā Donbasā, taču ir arī citi veidi."

Kažociņš: "Krievija Latvijā nemēģinās izmantot Donbasā piekopto stratēģiju" 15

Viedokļi
2016. gada 11. janvārī 16:31 2016. gada 11. janvārī 16:31
Krievija Latvijā nemēģinās izmantot Donbasā piekopto stratēģiju, taču pastāv vairāki citi veidi, kā panākt sev vēlamos rezultātus, tā diskusijā "Latvijas ārējā politika un jaunā Eiropas Savienības (ES) globālā stratēģija" sacīja bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieks, pašreizējais Valsts prezidenta padomnieks Jānis Kažociņš.

Viņš skaidroja, ka Krievija ar savu iesaistīšanos Sīrijas konfliktā mēģinājusi atgriezties uz pasaules skatuves, kā arī novērst starptautiskās sabiedrības uzmanību no Ukrainas krīzes. Kažociņš arī uzsvēra, ka Krievijā un tās galvaspilsētā Maskavā dzīvo ievērojams skaits musulmaņu, kas Krievijai jāņem vērā.

Runājot par iespējamajiem konfliktiem reģionā, Kažociņš norādīja, ka militārā loģika liek secināt, ka šajā gadījumā Zviedrija un Somija tajā tiks iekļauta, ņemot vērā reģiona izmērus. Prezidenta padomnieks gan pauda personisku viedokli, ka Krievija Baltijas reģionā neatkārtos to, kas jau ir izgāzies Ukrainā.

"Nenotiks kā Donbasā, taču ir arī citi veidi," sacīja Kažociņš, piebilstot, ka teritorijas ieņemšanu ilgtermiņā varētu kavēt ekonomiskās un militārās izmaksas. Kā vienu no problēmām iespējamo situāciju analizēt īstermiņā un ilgtermiņā viņš minēja arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīcības neparedzamību.

Noslēgumā Kažociņš pauda viedokli, ka visi sagaida, ka Krievija atkal būs "normāla valsts", piebilstot, ka tam ir jānotiek pēc iespējas ātrāk.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Pirmdzimtā" režisors Aiks Karapetjans: "Ticu, ka katrā cilvēkā sēž dēmons"
Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 6
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 33
Skatīt visus komentārus