Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šadurskis: "Ja prezidents man uzticēs valdības veidošanu, esmu gatavs šo pienākumu uzņemties, nevilcināties ar rīcībspējīgas valdības izveidi un ķerties pie valstij svarīgiem darbiem."

Šadurskis gatavs uzņemties premjera pienākumus, ja Vējonis uzticēs valdības veidošanu 62

Politika
2016. gada 11. janvārī 20:14 2016. gada 11. janvārī 20:14
"Vienotības" politiķis Kārlis Šadurskis (V) ir gatavs uzņemties premjera pienākumus, ja Valsts prezidents Raimonds Vējonis viņam uzticēs valdības veidošanu.

"Man ir pilna pārliecība par atbalstu man gan "Vienotības" valdē, gan frakcijā. Ja prezidents man uzticēs valdības veidošanu, esmu gatavs šo pienākumu uzņemties, nevilcināties ar rīcībspējīgas valdības izveidi un ķerties pie valstij svarīgiem darbiem," apgalvoja Šadurskis.

Viņš gan piebilda, ka "Vienotība" nav rīkojusi formālus balsojumus šajā jautājumā, respektējot prezidenta lēmumu uzņemties iniciatīvu.

Taujāts, vai prezidents viņu šim amatam oficiāli uzrunājis, Šadurskis atbildēja, ka ir gatavs uzņemties šos pienākumus, ja prezidents viņu aicinās to darīt.

Pagājušajā nedēļā Šadurskis uz šo pašu jautājumu atbildēja, ka izvērtēs iespēju uzņemties premjera amata pienākumus, ja saņems šādu piedāvājumu.

Kā ziņots, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šodien Ministru prezidenta amatam atbalstījusi Saeimas deputāta Māra Kučinska kandidatūru, apstiprināja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Vienlaikus ZZS valde vienojusies neatbalstīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Šadurska kandidatūru Ministru prezidenta amatam.

Līdz šim pavērsienam kā ticamākais tika vērtēts variants, ka Valsts prezidents pēc atgriešanās no komandējuma premjera amatam nominēs Šadurski.

Jaunās valdības izveidi sarežģī jautājums par atbildības sfēru sadalījumu un amatiem, tāpēc sarunas netiek prognozētas ātras un vieglas arī pēc tam, kad Valsts prezidents būs nosaucis Ministru prezidenta amata kandidātu.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 3
Skatīt visus komentārus