Ušakovs šorīt televīzijā sacīja, ka "Saskaņa" nevar atbalstīt valdību, kurā nav iesaistīta.

Ušakovs: prezidentam vai nu pašam jānosauc premjers, vai jāizdod rīkojums par Saeimas atlaišanu 96

Ziņas
2016. gada 12. janvārī 08:58
Partija "Saskaņa" nevar atbalstīt nevienu valdību, kurā nav iesaistīta, šodien telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica partijas līderis, Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Lai gan Ušakovs uzskata, ka Zaļo un zemnieku savienības premjera amata kandidāts Māris Kučinskis ir profesionālis un labākais kandidāts, kāds pašreizējā sarunu procesā ir izskanējis, tomēr "Saskaņa" nevarēs atbalstīt ZZS veidotu valdību, kurā būs 'Vienotība" un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK).

Politiķis uzskata, ka pašlaik Valsts prezidentam ir tikai divas iespējas. Viņam esot vai nu jānosauc savs Ministru prezidenta amata kandidāts, vai arī jāizdod rīkojums par Saeimas atlaišanu.

Ušakovs piebilda, ka "Saskaņa" var izveidot Ministru kabinetu 10 dienu laikā, taču nevar garantēt, ka viņam, kā premjerministra amata kandidātam būtu atbalsts parlamentā.

Valsts prezidenta kanceleja šodien darīs zināmu prezidenta Raimonda Vējoņa viedokli saistībā ar valdības veidošanas procesu.

ZZS vakar Ministru prezidenta amatam atbalstīja Māra Kučinska kandidatūru. ZZS valde šādi nolēma rīkoties, jo to neapmierinot ieilgusī neskaidrība un vilcināšanās Ministru prezidenta amata kandidātu meklējumos tikai vienas partijas rindās.

Vienlaikus ZZS valde vienojās neatbalstīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Kārļa Šadurska (V) kandidatūru Ministru prezidenta amatam.

Līdz šim pavērsienam par ticamāko tika uzskatīts variants, ka Valsts prezidents pēc atgriešanās no komandējuma premjera amatam nominēs tieši Šadurski.

Jaunās valdības izveidi sarežģījis jautājums par atbildības sfēru sadalījumu un amatiem, tāpēc sarunas netiek prognozētas ātras un vieglas arī pēc tam, kad Valsts prezidents būs nosaucis Ministru prezidenta amata kandidātu.

LETA/Foto: Edijs Pālens/Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 52
  • Rīgā nosvin pirmizrādi filmai, kuru veidoja četrus gadus! FOTO 6
  • Kijevā nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs 18