Ijabs: "Vienotība" - pati savas vainas dēļ ir pazaudējusi pozīcijas, jo tai vairs nebūs ne premjera, ne Saeimas priekšsēdētāja.

Politologs Ijabs: "Vienotībai" nebūs viegli norīt rūgto tableti 4

Viedokļi
2016. gada 13. janvārī 13:09 2016. gada 13. janvārī 13:09
Partijai "Vienotība" nebūs viegli "norīt rūgto tableti" saistībā ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa lēmumu uzticēt Ministru prezidenta pienākumus Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķim Mārim Kučinskim, pauda politologs Ivars Ijabs.

Jautāts, kāpēc, pēc viņa domām, Valsts prezidents atkāpās no sākotnēji paustā, ka "Vienotībai" būtu jāuztic valdības veidošana, politologs norādīja, ka patiešām nezina, kas bija par pamatu šādai motivācijai. Ijabs uzskata, ka Valsts prezidents, iespējams, bija noguris no "Vienotības" neizlēmības, vēl jo vairāk tāpēc, ka arī Kārļa Šadurska (V) kandidatūra tika piedāvāta "pēdējā mirklī".

Ijabs uzskata, ka Kučinskis ir "adekvāts kandidāts", vēlot viņam labas sekmes.

Pēc politologa domām, galvenais jautājums ir netipiskā situācija, kurā valdības vadošā partija - "Vienotība" - pati savas vainas dēļ ir pazaudējusi pozīcijas, jo tai vairs nebūs ne premjera, ne Saeimas priekšsēdētāja, līdz ar to "Vienotībai" nebūšot viegli "norīt šo rūgto tableti".

Ijabs arī pauda, ka pagaidām ir pāragri runāt par ministriju sadalījumu jaunajā valdībā, lai gan jautājums, protams, ir par to, kas notiks ar Finanšu ministriju un Satiksmes ministriju.

Jau vēstīts, ka Vējonis pēc šodienas tikšanās ar iespējamo "Vienotības" premjera amata kandidātu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju Šadurski un ZZS nominēto premjera amata kandidātu Kučinski ir nolēmis uzticēt premjera pienākumus Kučinskim.

Tagad koalīcijas partneriem būs jāmēģina vienoties par darbu valdībā Kučinska vadībā, kas būs sarežģīti, jo "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa ir paziņojusi, ka "Vienotība", visticamāk, neatbalstīs ZZS premjera amata kandidātu. Tāpat koalīcijas partijām būtu jāvienojas par jaunās valdības sastāvu, atbildības jomu sadalījumu un ministru amata kandidātiem, par ko neformālās sarunās arī iezīmējušās asas domstarpības. Par jaunās valdības apstiprināšanu jābalso Saeimai.

Kučinskis aicina partiju "Vienotība" nepamest valdošo koalīciju un strādāt viņa vadībā. Jaunā valdība būtu jāveido pašreizējās koalīcijas trīs partijām, pēc savas nominēšanas norādīja Kučinskis. Viņš uzsvēra, ka gaidīs partijas "Vienotība" atbildi par to, vai tā ir gatava strādāt politiķa vadītā valdībā, un līdz sarunām ar "Vienotības" pārstāvjiem Kučinskis pagaidām "izslēdz" iespēju runāt ar mazajām partijām.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 20
Svaigas, vārītas, marinētas vai sulā: kā vislabāk ēst bietes 3
Skatīt visus komentārus