Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Arhibīskaps Jānis Vanags, kurs pēc izglītības ir dabaszinātņu skolotājs, veicis rūpīgus aprēķinus un noskaidrojis, ka cilvēks grēko apmēram trīs reizes dienā. Viņu atpestīt no smagās grēka nastas var vienīgi Jēzus Kristus.

Arhibīskaps Vanags aprēķinājis, cik bieži dzīvē grēkojam. Sanāk vismaz 3 reizes dienā 88

Sabiedrība
2016. gada 13. janvārī 18:30 2016. gada 13. janvārī 18:30
Latvijas luterāņu baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags aprēķinājis, cik reižu savas dzīves laikā grēko cilvēks. Pēc viņa aprēķiniem 70 gadu dzīves laikā cilvēks grēka darbus padara 80 000 reižu jeb vismaz trīs reizes dienā. Tāpat viņš teic, ka cilvēkam esot jāievēro nevis desmit, bet gan 613 baušļi.

Arhibīskaps otrdien, 12. janvārī, ar priekšlasījumu viesojās Jelgavā, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra rīkotā pasākumā „Iedvesmas telpa”, kurā klausītājus pārsteidza ar saviem matemātiskiem aprēķiniem.

„Neviens nav bez grēka, tāpēc jautājums ir nevis par to, vai es grēkoju, bet cik reizes dienā es grēkoju. Piemēram, es, braucot uz Jelgavu, sagrēkoju trīs reizes. Viena no tām – es sadusmojos uz agresīvu braucēju savā priekšā. Tas nozīmē, ka es viņu ar dusmām nokāvu savā sirdī,” atzina arhibīskaps. Viņš aprēķinājis, ka cilvēks 70 gadu dzīves laikā grēko 80 000 reižu, raksta Jelgavas pašvaldības izdevums „Jelgavas Vēstnesis”.

Tā kā 70 gadi ir 25 567 dienas, tad cilvēks Dieva priekšā sagrēko vismaz trīs reizes dienā jeb vidēji ik pēc septiņarpus stundām.

Tāpat arhibīskaps sapulcējušamies atgādināja, ka cilvēkam jāievēro nevis desmit, bet gan 613 baušļi. Vecajā Derībā jeb ebreju svētajos rakstos – Torā ir minēti 613 baušļi, kas jāievēro ticīgam ebrejam. Bet tik bieži piesauktie desmit baušļi ir visu šo 613 noteikumi ir „īss kopsavilkums”.

Ko darīt tik daudzu grēku priekšā un tik daudz bieži vien neievērojamu likumu priekšā? Uz to arhibīskaps īsumā atbildējis: „Lai būtu nolādēts, pietiek ar vienu grēku, tāpēc rodas jautājums, ko mēs varam darīt lietas labā. Atbilde ir – neko, jo tas viss jau ir noticis. Tieši tāpēc, lai mēs varētu stāties Dieva priekšā, viņš sūtīja Jēzu Kristu, kurš nodzīvoja to perfekto bauslības piepildīto dzīvi”. Cilvēku var vienīgi paglābt ticība Jēzum Kristum uzsvēra Vanags.

Kasjauns.lv/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 5
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 43
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 4
Skatīt visus komentārus