Liepnieks par Kučinski: "Bailīgs izdaboņa! Pēc viņa pat Straujuma liksies cienījams premjers" 157

Ziņas
2016. gada 13. janvārī 20:59
"Grūti atrast lielāku populistu, "izdaboņu", cilvēku, kas visiem cenšas būt labs" - tik skarbu viedokli par nule prezidenta nominēto premjeru Māri Kučinski (ZZS) pauda allaž mutīgais polittehnologs Jurģis Liepnieks. Viņš par šādu izvēli nebūt nav sajūsmā, un Kučinska eventuālo darbošanos saredz kā vēl lielāku katastrofu, nekā pieredzējām Laimdotas Straujumas laikā.

Liepnieka kungs sižetā TV3 norāda, ka no Māra Kučinska varam pat negaidīt jelkādas konstruktīvas reformas un valsts virzību. Kučinskis esot ļoti bailīgs un piesardzīgs, turklāt cenšas iztapt visiem. "Izdaboņa," šādu terminu jaunieceltajam premjeram velta Liepnieks.

Polittehnologs Jurģis Liepnieks Kučinski zina jau no Tautas partijas laikiem. "Kopumā es nedomāju, ka tā ir laba ziņa... Ka tas varētu iedvesmot uz kaut ko, dot kādu cerību uz kaut ko, iedvesmot valsti," rezignēti pauž Liepnieks. "Es baidos, ka Straujuma, salīdzinājumā ar Kučinski, liksies pat ļoti cienījams premjers, jā". No Kučinska pilnīgi noteikti nebūšot sagaidāmi nepopulāri lēmumi, uzskata eksperts.

Kasjauns.lv jau vēstīja, ka šodien, pēc mēnesi ilgušām politiskajām rokādēm, Valsts prezidents premjera pienākumus uzticējis zaļzemniekam Mārim Kučinskim. Viņam tuvākajā laikā jānāk klajā ar nākamās valdības sastāvu. Jau zināms, ka finanšu ministra amatam Kučinskis uzrunājis Danu Reiznieci-Ozolu, kura Straujumas valdībā ieņēma ekonomikas ministra amatu.

Liepnieka vārdus jau trešdienas vakarā netieši apliecināja pats Māris Kučinskis, LNT ziņām paužot: "Nesolu, ka valdība tiks izveidota ātri. Ar valdību būs tāpat kā ar mājas celšanu. Nesolu ko ātru un ne tikai dēļ ministriem. Ja ieliksim stabilus pamatus, 2-3 uzdevumi, kas jāveic un ko varam kā komanda izpildīt, tikai tad varam iet uz balsojumu," teica Kučinskis.

Māra Kučisnka politiskā pagātne liecina, ka viņš savulaik un, pēc visa spriežot, arī tagad ir kaismīgs „oligarhu trijotnes” jeb trīs A aizstāvis. Viņš ir bijis viena no Andra Šķēles uzticības personām, aizstāvējis Aināru Šleseru no KNAB uzbrukumiem un fanojis par Aivaru Lembergu.


Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ropažnieks Jānis laimē iespaidīgu naudas summu. "Sākumā domāju, ka tie ir 10 eiro..." 10
  • Ulmani neielaiž Saeimā. Eksprezidents ir ne pa jokam apvainojies 79
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 11