Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Cēsīs tiek rīkoti ikgadēji gidu kursi

Novadu ziņas
2016. gada 14. janvārī 11:56 2016. gada 14. janvārī 11:56
Lai uzlabotu apmeklētājiem pieejamās informācijas kvalitāti un par Cēsu pilsētu un Cēsu pils kompleksu, pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” piedāvā iespēju apgūt gidu kursus gan klātienē, gan e-vidē.

Uz kursiem aicināti visi interesenti, kuri labprāt padziļinātu zināšanas par Cēsu pilsētas vēsturi, arhitektūru, Cēsu viduslaiku un Jauno pili, kā arī profesionālie gidi, kuri sadarbojas ar Latvijas tūrisma firmām un vada ekskursijas Cēsīs.

Kursi klātienē notiks no š.g. 25.janvāra līdz 29.aprīlim. Tie dos lielisku iespēju uzlabot komunikācijas un prezentācijas prasmes, praksē nostiprināt svešvalodu zināšanas un apgūt gidu darba pieredzi. Kursu ietvaros dalībnieki apgūs ne tikai vēsturiskās zināšanas, bet arī tiks iepazīstināti ar gidu uzvedības ābeci - runas kultūru, sevis pasniegšanu publikas priekšā. Nodarbības vadīs Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti Dace Tabūne, Gundars Kalniņš, Vija Rozentāle, Tālis Pumpuriņš, Dace Cepurīte, viduslaiku pils programmu koordinatore Ieva Kalniņa un vēsturnieks Daumants Vasmanis, lektors Dr.geogr. Andris Klepers un lektore Ieva Niedre. Kursu noslēgumā paredzēti eksāmeni – ekskursiju vadīšana pa vecpilsētu un Cēsu Pils kompleksu, kurus sekmīgi nokārtojot tiks iegūta ekskursiju vadītāja apliecība Cēsu Pils kompleksā.

Atraktīvākajiem, labākajiem klātienes kursu beidzējiem tiks piedāvāts aktīvs un radošs darbs vēsturiskā vidē, kas ietver iespēju vadīt ekskursijas Cēsu Pils kompleksā, pilsētā un novadā, kā arī piedalīties teatralizētajās programmās, iemiesojot senos pils iedzīvotājus.

Klātienes gidu kursu interesenti laipni gaidīti uz pirmo nodarbību pirmdien, 25.janvārī plkst.17:00 Cēsu Jaunajā pilī (Pils laukums 9).

Savukārt e-apmācības kurss, kurš notiks interneta vidē, balstās uz individuālu darbu ar katru dalībnieku, izmantojot e-pasta komunikāciju, kuras laikā dalībniekiem elektroniski tiks nosūtīti materiālu apkopojumi par četrām tēmām, kā arī par katru tēmu tiks veikts zināšanu pārbaudes tests. Neklātienes kursiem var pieteikties līdz 2016.gada 24.janvārim.

Iepriekšēja pieteikšanās un sīkāka informācija par abu veidu kursiem kursiem: Ieva Kalniņa, ieva.kalnina@cesis.lv vai pa tālruni 26339342.

Maksa par kursiem 43,00 EUR, skolēniem 30,00 EUR. Interesentiem, kuri vēlas apmeklēt tikai atsevišķas nodarbības, vienas nodarbības cena 3,00 EUR

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 57
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 13
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 116
Pievienot komentāru