Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jānis Vaišļa mira Berlīnes klīnikā aizvadītās nedēļas nogalē, nesagaidot sirds transplantāciju.

Atvadīšanās no Jāņa Vaišļas notiks sestdien Rīgas krematorijā 13

Sabiedrība
2016. gada 15. janvārī 15:01 2016. gada 15. janvārī 15:01
Atvadīšanās no pasaules apceļotāja un radošās personības Jāņa Vaišļas notiks sestdien, 16.janvārī, Rīgas krematorijas Lielajā zālē plkst.12.00, aģentūru BNS informēja viņa draugs un uzņēmējs Māris Gailis.

Pēc atvadīšanās Vaišļa tiks apglabāts Rīgas Meža kapos.

Jānis Vaišļa mira Berlīnes klīnikā aizvadītās nedēļas nogalē, nesagaidot sirds transplantāciju.

Iepriekš Gailis pastāstīja, ka tika cerēts - ar ķīmijterapijas palīdzību izdosies apturēt slimības progresu. Savukārt, ja tas nevainagosies panākumiem, būs nepieciešama sirds pārstādīšana. Vaišļa uz Vāciju bija devies kopā ar sievu un ārstniecību uzsāka "Charité" klīnikā Berlīnē.

Ceļotājs un radošā personība Jānis Vaišļa sirga ar sirds amiloidozi. Slimība atklāta pavisam nesen un tā strauji progresēja. Tuvāko četru nedēļu laikā viņam bija jāveic sirds transplantāciju.

Steidzamības dēļ donors bija jāmeklē visā Eiropā. Lai viņu uzņemtu rindā uz transplantāciju kāda no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, bija nepieciešami 120 000 eiro. Minētā summa tika saziedota decembra nogalē.

Piecu dienu laikā viņa atbalstam ziedoja vairāk nekā trīs ar pus tūkstoši cilvēku, kopumā saziedojot 95 863, eiro. Savukārt trūkstošo naudas summu, kas nepieciešama, izdevās savākt ceļotāja tuviniekiem un draugiem.

Vaišļa vairākus gadus strādājis Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā, anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju "Selonija". 90.gadu sākumā viņš guva atpazīstamību, darbojoties populārajā radošā apvienībā "Zvaigznīšu brīdis". Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Vaišļas dalību - "Ceļojums uz Tukumu", "Kovačs" un "Sviests".

Savukārt 2001.gadā Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu "Milda". Viņš bijis arī "Radio Skonto" ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu "Pirates of the Sea".

Kopš 2011.gada viņš darbojās ar jauniešu biedrību "Chaula.tv", kur kopā ar entuziastiem veido savu televīzijas kanālu.

BNS / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Fotoreportāža: kā tapa un cik izmaksāja Latvijas valsts svētku salūts? 9
Šī 45 gadus vecā sportiste brauks uz olimpiskajām spēlēm, lai pārrakstītu vēsturi un cīnītos par medaļu 2
Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Skatīt visus komentārus