Policijai zināms, ka organizatore nevainīgas meitenes pakalpojumus pārdevusi par 200 līdz 300 eiro, taču iepriekš seksuālu pieredzi guvušas meitenes pakalpojumi bijuši cenā ap 70 eiro par vienu reizi.

Sešpadsmitgadīgā bērnu sutenere meiteņu nevainību pārdevusi par 300 eiro 66

112
2016. gada 15. janvārī 17:30 2016. gada 15. janvārī 17:30
Aizdomās par cilvēktirdzniecību aizturētā 16 gadus vecā pusaudze nevainīgas meitenes pārdevusi par 300 eiro, šodien žurnālistus informēja Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) 3.nodaļas priekšnieks Armands Lubarts.

Kā pastāstīja Lubarts, aizdomās turētā pusaudze upurus meklējusi skolā, starp kaimiņu bērniem un apkārtējo paziņu lokā. Lai arī šobrīd par cietušajām atzītas divas personas - 12 un 14 gadus vecas meitenes -, policijas rīcībā esošās ziņas liecina, ka cietušo skaits ir lielāks.

Citas cietušās meitenes jau ir noskaidrotas, taču viņas kategoriski atteikušās no cietušā statusa šajā kriminālprocesā. Neskatoties uz to, viņas ir nopratinātas kā liecinieces un sniegušas ļoti vērtīgas liecības, kas policijai palīdzēs izmeklēšanā.

Apcietinātā pusaudze upurus iesaistīties biznesā pierunājusi ar dažādām viltībām, tostarp ar meliem. Tāpat viņa bija ieguvusi autoritāti meiteņu vidū, kas palīdzēja psiholoģiski viņas kontrolēt.

Policijai zināms, ka organizatore nevainīgas meitenes pakalpojumus pārdevusi par 200 līdz 300 eiro, taču iepriekš seksuālu pieredzi guvušas meitenes pakalpojumi bijuši cenā ap 70 eiro par vienu reizi.

Jau ziņots, ka informāciju par iespējamiem cilvēku tirdzniecības riskiem VP ONAP saņēma no Rīgas Pašvaldības policijas pēc tam, kad kāda persona bija vērsusies pēc palīdzības.

Pārbaudot saņemto informāciju, organizētās noziedzības apkarotāju uzmanības lokā nonāca kāda 16 gadus veca meitene, kura varētu būt iesaistīta cilvēku tirdzniecībā. Taču izrādījās, ka viņa nav cietusī, bet gan uzskatāma par organizatori. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka vismaz kopš 2014.gada 16 gadus vecā meitene pārdevusi klientiem savas nepilngadīgās un mazgadīgās paziņas, kuri viņas seksuāli izmantojuši.

Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka pusaudze iepriekš bija iepazinusies ar kādu 1971.gadā dzimušu vīrieti, kurš vēlējies stāties dzimumsakaros ar nevainīgām meitenēm. Jauniete ar viltu pierunājusi savas nepilngadīgās paziņas, lai vīrietis varētu īstenot savas perversās vēlmes. Visos gadījumos 16 gadus vecā meitene saņēmusi atlīdzību no šī vīrieša.

Pret 1971.gadā dzimušo vīrieti un 16 gadus veco meiteni sākts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību, ja tā izdarīta pret mazgadīgo. Vīrieti tiesa pēc policijas lūguma uzreiz apcietināja, taču 16 gadus vecajai meitenei tiesa atteicās piemērot bargāko drošības līdzekli - apcietinājumu -, tomēr pēc vieglāka drošības līdzekļa pārkāpšanas decembrī tiesa lēma apcietināt arī viņu.

Patlaban izmeklēšanā tiek noskaidrotas personas, kuras pirkušas nelegālos pakalpojumus, un daļa klientu jau ir apzināta. Par nepilngadīgas personas prostitūcijas izmantošanu likumā paredzēts līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 12
Slimnīcu ārstu un speciālistu algas nākamgad pieaugs par 80% 23
Olimpiskās čempiones atzīšanās: viņu 15 gadu vecumā izvaroja vingrošanas leģenda Ščerbo 17
Skatīt visus komentārus