Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc pusotra mēneša ilgiem cīniņiem ar Rīgas atbildīgajām iestādēm, Miera ielas iedzīvotāji beidzot tikuši pie iespējas atgūt funkcionējošu tualeti.

Būvvalde visbeidzot izkustas un palīdz Miera ielas ļaudīm atgūt labierīcības 32

Sabiedrība
2016. gada 15. janvārī 20:01 2016. gada 15. janvārī 20:01
Iepriekš ziņojām par jezgu Miera ielā 29 – tur, būvfirmas „Miera pērle” vadītāja Ērika Buligas agresīvo izdarību rezultātā nama iedzīvotāji teju veselu mēnesi dzīvoja bez labierīcībām, ar sabojātu kanalizāciju un cilvēku mēsliem pārplūdušu, tvaikojošu pagrabu. Šorīt, 15.janvārī, pēc atkārtotas situācijas atspoguļošanas Kasjauns.lv, būvvalde nolēma rīkoties.

Atriebjas iedzīvotājiem par būvdarbu bremzēšanu

Strīda pamatā bija Ērika Buligas firmas iecere blakus Miera ielā 29 esošajam dzīvokļu namam uzbūvēt modernu astoņu stāvu ēku. Plānus izjaukusi veca, pagājušajā gadsimtā izbūvēta Miera ielas 29 nama kanalizācijas aka, kas izbūvēta blakus - Miera ielas 31 teritorijā. Buliga piedāvājis aku pārvietot par savu naudu, taču juridisku iemeslu dēļ nama iemītnieki nav spējuši šim risinājumam piekrist. Tas licis „Miera pērles” īpašniekam atbildēt agresīvi – iebiedējot kaimiņus. Iedzīvotāji turklāt vaino Buligu arī kanalizācijas akas sabojāšanā, kā rezultātā nama iedzīvotājiem zudušas labierīcības.

Neiespējamais būvvaldei kļuvis iespējams

Kā ziņo viens no aktīvākajiem nama problēmas risināšanā iesaistītajiem iemītniekiem Mārtiņš, gan Rīgas pilsētas būvvalde, gan Valsts policija ilgu laiku plātījusi rokas sakot, ka maksimālais ir izdarīts, ielauzties privātīpašumā patlaban nevarot un tualetes privilēģiju atjaunošana iespējama vien tiesas ceļā. Problēmu Miera ielā plaši atspoguļoja Kasjauns.lv, un  šobrīd, zināms, ka būvvalde, kopā ar Rīgas pašvaldības policiju, pēc kārtējās objekta apsekošanas tomēr spējusi novākt žogu, kuru jau labu laiku pati iestāde pasludinājusi par nelikumīgu.

„7. un 12. janvārī būvvalde atkārtoti apsekoja objektu, lai pārliecinātos, vai uzdotie žoga demontēšanas darbi ir veikti, un tika konstatēts, ka žogs nav demontēts. Tāpat tika atkārtoti apsekotas nama Miera ielas 29.nama pagrabtelpas, konstatējot, ka joprojām lielākā telpu platība ir applūdusi un tajā uzkrājas kanalizācijas notekūdeņi, kas ar laiku var izraisīt dzīvojamās mājas nesošo konstrukciju bojājumus. Ņemot vērā pastāvošos draudus videi un personas mantai, kā arī to, ka pienākuma par žoga nojaukšanu nepildīšana veicina šo draudu ietekmi, Miera ielas 31 zemesgabala īpašniekiem 13.janvārī tika nogādāts atzinums, kurā minēts, ka pēc šī brīdinājuma spēkā stāšanās būvvalde pirmajā iespējamajā objekta pārbaudē veiks žoga piespiedu demontāžu,” informē būvvaldes runasvīrs Edgars Butāns.

Žogs, kā portālam Kasjauns.lv šorīt apstiprināja nama iedzīvotāji, Rīgas pašvaldības policijas klātbūtnē nojaukts 15.janvārī un piekļuve sabojātās kanalizācijas labošanai nodrošināta.

Kasjauns.lv/Foto: aculiecinieka foto

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 14
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 16
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 4
Skatīt visus komentārus