Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
2013. gadā Daugavā bija tik daudz ūdens, ka vietām applūda arī dažādas sauszemes teritorijas.

Šopavasar Daugavā gaidāms krietni augstāks ūdens līmenis nekā pēdējos divos gados 2

Novadu ziņas
2016. gada 17. janvārī 12:26 2016. gada 17. janvārī 12:26
Sasnigušā sniega dēļ šopavasar Daugavā gaidāms krietni augstāks ūdens līmenis nekā iepriekšējos divos gados, liecina meteoroloģiskā informācija.

2014. un 2015.gada pavasarī sniega trūkuma dēļ Daugavā būtībā nebija palu, turpretī 2013.gada aprīlis atnesa lielus plūdus, Pļaviņās tika sasniegts augstākais ūdens līmenis novērojumu vēsturē. Topavasar arī Ogres upe izraisīja vēsturisku plūdus.

Maksimālais ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils 2014. un 2015.gada pirmajos mēnešos bija attiecīgi 267 un 237 centimetri - pretstatā nepilniem astoņiem metriem 2013.gada aprīlī. Pēdējo divu gadu zemā ūdens līmeņa dēļ valsts budžetā nav ienākuši vairāki miljoni eiro, jo krasi samazinājies hidroelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms.

Šoziem Daugavas baseinā izveidojusies liela sniega sega, kas saglabāsies vismaz līdz februārim, tāpēc līdz ar silta laika iestāšanos gaidāms būtisks ūdens līmeņa kāpums.

Lai gan Latgalē sniega segas biezums nepārsniedz 17 centimetru, Daugavas baseinā Baltkrievijā un Krievijā ir līdz 40 centimetriem dziļš sniegs.

Strauja atkušņa gadījumā iespējama mazāko upju pārplūšana Kurzemē un Vidzemē - reģionos, kur patlaban izveidojusies bieza sniega sega. Šogad plūdu risks gan nav tik liels kā 2010.-2013.gadā, jo sniega sega ir irdena un nesatur tik daudz ūdens kā dažos iepriekšējos gados.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 28
Pazudušo Beksteru meklēja Igaunijā, bet viņš atradās Valmierā 2
Iespējams, atklātākā saruna ar politikas granddāmu Solvitu Āboltiņu. Bez komentāriem
Pievienot komentāru