Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kasjauns.lv sazinoties ar Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjiem noskaidroja, ka pēkšņo veselības problēmu iemesls ir vīruss.

Valsts prezidents Vējonis nogādāts Gaiļezera slimnīcā 183

Sabiedrība
2016. gada 18. janvārī 10:25 2016. gada 18. janvārī 10:25
(Ziņa papildināta 15:25) Valsts prezidents Raimonds Vējonis šorīt nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers", liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Viņš saķēris vīrusa infekciju.

Slimnīcā aģentūrai LETA apstiprināja faktu, ka prezidents ir stacionēts, taču sīkāku informāciju nesniedza.

Valsts prezidenta preses padomnieks Gusts Ķikusts Kasjauns.lv informēja: „Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 18. janvārī, no rīta devies uz stacionāru, lai nodrošinātu pēc iespējas drīzāku atveseļošanos no vīrusa infekcijas. Tajā pašā laikā Valsts prezidents turpina pildīt savus amata pienākumus, arī esot stacionārā, taču šonedēļ nepiedalīsies publiskos pasākumos”.

Vējonim šonedēļ bija paredzēta tikšanās ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Dāvidu Usupašvili, dalība 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākumos, dalība Grieķijas vēstnieka Georgija Hadzimihelakis atvadu vizītē, kā arī dalība ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā, un dalība Barikāžu aizstāvju laukuma svinīgajā atklāšanā.

Tāpat prezidentam šonedēļ bija paredzēts apmeklēt 1991.gada barikāžu 25.gadadienai veltīto koncertu "Ar domu par rītdienu", Satversmes tiesas tiesneses Daigas Rezevskas svinīgā zvēresta došanas ceremoniju, kā arī piedalīties projekta "Meklējam sirdsmāsiņu" laureātu apbalvošanas ceremonijā.

Ārsti instruēti neizpaust ziņas par Vējoņa veselības stāvokli; ar informāciju skopa arī Prezidenta kanceleja

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnikas personāls ticis instruēts nepiederošām personām neizpaust ziņas par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa veselības stāvokli.

Slimnīca vienojusies, ka turpmāk jebkurus komentārus par 22.nodaļā esošā Valsts prezidenta veselības stāvokli var sniegt vienīgi Valsts prezidenta kanceleja. Slimnīcā tikai apstiprina, ka prezidents ir stacionēts un atrodas ārstniecības iestādē.

"Gaiļezerā" arī nesniedza atbildi uz jautājumu, vai Vējoņa veselības stāvoklis ir stabils, kā arī nekomentēja, kad prezidentam varētu tikt ļauts atstāt slimnīcu.

Likuma "Par Valsts noslēpumu" 5.pantā gan ir noteikts, ka aizliegts piešķirt valsts noslēpuma statusu un ierobežot pieejamību informācijai par valsts vadītāju veselības stāvokli.

Tikmēr arī Valsts prezidenta kancelejā sīkākus komentārus par Vējoņa veselības stāvokli nesniedza, aizbildinoties, ka prezidentu pagaidām nevajadzētu lieki traucēt.

Kā novēroja LETA, stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnikā ikdienā ieeja ir atļauta tikai personām, kuras pacienti ir pie sevis uzaicinājuši. Nepiederošām personām apsardzes darbinieks liedz ieeju nodaļā, taču šādi ierobežojumi ir noteikti arī citās dienās.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 8
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 10
Skatīt visus komentārus