Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šobrīd policijā tiek lemts jautājums par administratīvā soda piemērošanu par nepatiesas informācijas sniegšanu.

Lai pievērstu sev uzmanību, 17 gadus veca valmieriete melo policijai, ka viņu mēģina nolaupīt 27

112
2016. gada 18. janvārī 11:58 2016. gada 18. janvārī 11:58
Valmierā uzmanības trūkuma dēļ 17 gadus veca meitene melojusi likumsargiem, ka viņu kāds mēģinājis nolaupīt, ievelkot automašīnā, pavēstīja Valsts policijas pārstāve Sintija Virse.

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmieras policijai kāda 17 gadus veca meitene sniedza informāciju par faktu, ka kāda persona viņu mēģinājusi ievilkt automašīnā. Šī informācija tika izplatīta arī publiskajā telpā.

Taču vēlāk, kad policija uzsāka visu faktu un notikušā apstākļu pārbaudi, pati informācijas sniedzēja atzina, ka informācija bijusi nepatiesa un to izdomājusi, lai pievērstu sev uzmanību.

Policija aicina būt atbildīgiem, jo apzināti nepatiesas informācijas sniegšana ir ne tikai sodāma rīcība, bet arī bezatbildīga operatīvo dienestu noslogošana. Turklāt šajā gadījumā tika sniegta informācija par smagu noziedzīgu nodarījumu (iespējamu apdraudējumu personas drošībai, veselībai), uz kuru policija attiecīgi reaģēja, mēģinot meklēt un noskaidrot iespējamās vainīgās personas.

Šobrīd policijā tiek lemts jautājums par administratīvā soda piemērošanu par nepatiesas informācijas sniegšanu.

Par šo pārkāpumu saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu paredzēts sods fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro.

BNS / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 62
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 27
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 38
Skatīt visus komentārus