Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Simtgadu karš starp Franciju un Angliju ir ilgākais karš cilvēces vēsturē. Francija slīkst asinīs, tauta ir zaudējusi cerības, un valsti var glābt vienīgi brīnums.

Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos Džilindžera režisētais mūzikls "Žanna d`Arka". VIDEO

Kultūra
2016. gada 18. janvārī 12:19 2016. gada 18. janvārī 12:19
Nākamnedēļ, 29.janvārī, Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos mūzikls "Žanna d'Arka", kura mūzikas autors ir Kārlis Lācis, dzeja - Jānis Elsbergs, bet libreta autori ir Evita Mamaja un Dž.Dž.Džilindžers, kurš ir arī iestudējuma režisors.

Titullomu mūziklā atveidos Ilze Ķuzule-Skrastiņa vai Ieva Segliņa, bet pārējās lomās iejutīsies Artūrs Skrastiņš, Gints Grāvelis, Intars Rešetins, Ģirts Ķesteris, Ērika Eglija, Aldis Siliņš, Lauris Dzelzītis, Aija Dzērve, Sanda Lapiņa, Rebeka Rēķe, Elfrīda Geidmane, Artis Robežnieks, Lelde Dreimane, Sarmīte Rubule, Akvelīna Līvmane, Gints Andžāns, Dainis Gaidelis, Dainis Grūbe, Ivars Auziņš, Artūrs Dīcis, Mārtiņš Počs, Lauris Subatnieks, Edijs Zalaks, Mārtiņš Upenieks, Kristīne Nevarauska, Esmeralda Ermale, Dārta Daneviča, Anete Krasovska un Ieva Florence, informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Simtgadu karš starp Franciju un Angliju ir ilgākais karš cilvēces vēsturē. Francija slīkst asinīs, tauta ir zaudējusi cerības, un valsti var glābt vienīgi brīnums. Taču ir pareģots, ka Franciju izglābs Lotringas jaunava - meitene no vienkāršās tautas. Dūja kļūs par ērgli, krusts - par zobenu, un Francija pacelsies kā Fēnikss no pelniem.

Žannai ir pavisam maz laika, lai piepildītu savu likteni. Viņu sauc Dieva balss. Viņa izies cauri ugunij un paliks ļaužu sirdīs uz laiku laikiem.

500 gadus pēc nāves 1920.gadā Romas katoļu baznīca iecēla Žannu d’Arku svēto kārtā. Leģenda vēsta, ka viņas sirdi uguns nav skārusi - tā vēl joprojām pukst par Franciju un pukstēs mūžīgi.

Mūzikla radošajā komandā strādā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, video mākslinieks Artis Dzērve, gaismu mākslinieks Igors Kapustins, vokālie pedagogi Ieva Kerēvica, Matīss Tučs un Līga Liedskalniņa, kā arī horeogrāfes asistents Rūdolfs Gediņš.

Žanna d`Arka - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Dziednieks Pēteris alkoholiķus ārstē, neaizliedzot viņiem dzert 13
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 5
Ģimene meklē 30 gadus veco Vadimu; viņš smagā emocionālā stāvoklī izgāja no mājām un pazuda 4
Pievienot komentāru