Āboltiņa konstatējusi, ka ir izveidojusies situācija, kurā deputātiem, kas vienlaikus ieņem vairākus amatus, paaugstinātā atlīdzība par noteiktu amatu pildīšanu tiek noteikta un izmaksāta par katru amatu.

Āboltiņa aicina ierobežot piemaksas deputātiem 56

Ziņas
2016. gada 18. janvārī 17:53
Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa ("Vienotība") aicinājusi Saeimas prezidiju apsvērt iespēju noteikt ierobežojumu deputātu piemaksām par amatiem, "lai nodrošinātu samērīgumu", liecina deputātes iesniegums, ko prezidijs izskatīja pirmdien.

Priekšlikums nodots izvērtēšanai Saeimas Juridiskajam birojam.

Āboltiņa konstatējusi, ka ir izveidojusies situācija, kurā deputātiem, kas vienlaikus ieņem vairākus amatus, paaugstinātā atlīdzība par noteiktu amatu pildīšanu tiek noteikta un izmaksāta par katru amatu.

Saeimas Preses dienestā aģentūra BNS noskaidroja, ka deputāta atalgojumu veido mēnešalga un mēnešalgas daļa par amata pildīšanu.

Par amata pildīšanu piemaksu saņemt prezidija locekļi, Saeimas komisijas priekšsēdētājs, vietnieks un sekretārs, izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs, vietnieks un sekretārs, apakškomisijas priekšsēdētājs un sekretārs, kā arī frakcijas priekšsēdētājs un vietnieks.

Par amata pildīšanu Saeimas spīkere saņem 1323 eiro, Saeimas komisijas vadītājs 1063 eiro, bet vietnieks 268 eiro, apakškomisijas vadītājs 207 eiro, frakcijas priekšsēdētājs 1063 eiro, bet vietnieks 268 eiro mēnesī, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Deputāta mēnešalga 2016.gadā ir 2448 eiro.

Deputātiem ir tiesības arī uz īres un transporta kompensācijām.

Jau ziņots, ka pērn novembrī Saeima grozīja Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, paaugstinot koeficientus atalgojuma aprēķinam. Tādējādi atalgojums palielinājās par vairākiem simtiem eiro.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 46
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 19
  • Murgs... teroristi grasījās spridzināt slaveno Rialto tiltu Venēcijā 9