15. janvārī Daugavpilī kādā nomaļā grāvī tika atrasts trīsdesmitgadīgā Artūra Badūna līķis. Policija sliecas domāt, ka tā bija pašnāvība. Tomēr puiša draugi tam netic. Artūrs bijis atsaucīgs un dzīvespriecīgs budists, kurš pats sev labprātīgi dzīvību neatņemtu.

Draugi netic jaukā feldšera Artūra pašnāvībai. Viņš pat gatavojās 30. dzimšanas dienas svinībām. VIDEO 182

112
2016. gada 21. janvārī 06:44 2016. gada 21. janvārī 06:44
Ceturtdien, 21. janvārī, latgalieši atvadīsies no traģiski bojāgājušā vietēja ātrās palīdzības mediķa Artūra Badūna, kurš mūžībā aizgāja uzreiz pēc savas 30. dzimšanas dienas. Policija uzskata, ka Artūrs izdarījis pašnāvību. Tomēr viņa draugi netic, ka dzīvespriecīgais jaunietis no dzīves aizgājis labprātīgi.

Daugavpilieši, kuri Artūru pazīst ne vienu gadu vien, netic, ka viņš pats sev padarījis galu. Viņš bijis dzīvespriecīgs un labestīgs cilvēks, pie tam ļoti ticīgs. Artūrs bija budists, un budisma piekritēji izsargājas no pašnāvības izdarīšanas, lai nākamajā dzīvē nepārdzimtu par kukaini vai dzīvnieku.

Artūra līķa atradējs: „Tā NAV pašnāvība”

Artūrs ir dzimis Daugavpilī, bet savas bērnības un skolas gadus pavadījis Šķeltovā (Aglonas novadā), absolvējis Dagdas vidusskolu. Pēc skolas beigšanas viņš izglītību turpināja Jūrmalas medicīnas koledžā. Pēc tam viņš gadu nostrādāja par feldšeri Dagdas ātrajā palīdzībā, bet tad astoņus gadus Artūrs bija ārsta palīgs Daugavpils neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Šo gadu laikā viņu kā labestīgu, draudzīgu un dzīvespriecīgu jaunu cilvēku iepazina simtiem daugavpiliešu, daudziem no kuriem viņš glāba dzīvību. Pirms trijiem gadiem Artūrs pat saņēma Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pateicības rakstu par augstu profesionalitāti, operatīvu un pašaizliedzību rīcību cilvēku veselības un dzīvības glābšanā.

9. janvārī īsi pēc pusnakts Artūrs Daugavpilī šķērsoja Nometņu ielu (to varēja redzēt novērošanas kamerās) un kopš tā brīža vairs par viņu nekādu ziņu nebija. 15. janvāra pusdienlaikā viņa līķi atrada tai pašā Nometņu ielā, kādā grāvī dārza mājiņu rajonā, vientuļā vietā Daugavas krastā. Līķis gulēja uz zemes pie koka, bet kokā bija piesieta siksna. Tādēļ policija pieļauj, ka visdrīzāk Artūrs izdarījis pašnāvību, un šo versiju izsaka arī savā preses paziņojumā. Tomēr vietējie un Artūra draugi nespēj iedomāties, ka puisis no dzīves būtu aizgājis labprātīgi.

Artūru līdz pēdējam, nezaudējot cerības viņu atrast dzīvu, meklēja desmitiem cilvēku – viņa draugi un paziņas no Daugavpils un Dagdas, ticības brāļi no budistu kopienas, kā arī robežsargi ar suņiem un policija. Jaunā vīrieša mirstīgās atliekas Daugavas krastā atrada kāda no brīvprātīgo meklētāju grupām. Vēlāk Artūra atradējs internetā bija ierakstījis komentārs: „Man kā viņa atradējam ir tikai viens komentārs: Tā NAV pašnāvība”.

Brīvprātīgie uzskata, ka Artūru uz Nometņu ielas, kas esot bīstama gājējiem, varēja būt notriekusi kāda automašīna, raksta laikraksts „Latgales Laiks”.

Tieši Artūra ticības brāļi – budisti apšauba policijas izteikto versiju, ka Artūrs izdarījis pašnāvību. „Tāpēc, ka, pēc viņu novērotā, Artūrs bijis dzīvi mīlošs cilvēks. Turklāt budisma piekritēji neizvēlas pašnāvību, lai nepārdzimtu par kukaini vai dzīvnieku,” raksta „Latgales Laiks”.

Nesagaidīja savas dzimšanas dienas svinības dzimtajā pilsētā

Laikā, kad Daugavpilī tika meklēts Artūrs, puisim bija ieplānots doties uz Dagdu, kur bija paredzētas viņa 30. dzimšanas dienas svinības, ziņo portāls gorod.lv. Tomēr notika traģēdija un Artūrs savu dzimšanas dienu nesagaidīja...

Artūrs Badūns bija adekvāts, prātīgs, savas jomas profesionālis, nemēdza lietot apreibinošus dzērienus – tā viņu „Latgales Laikam” raksturoja Daugavpils pašvaldības Ūdenslīdēju un glābšanas dienesta vadītājs Edgars Kumpins, kura vadībā pusgadu glābšanas dienestā bija nostrādājis Artūrs.

Arī Artūra kaimiņi par puisi saka tikai labus vārdus – strādīgs, izpalīdzīgs, labprāt mājas apkārtnē grāba lapas, mazgāja kāpņu telpu, nakts laikā nerīkoja skaļas ballītes. Viņiem bijis prieks par šādu kaimiņu.

Artūra kaimiņiene Valērija, kura vēlajā vakara stundā Artūru redzēja pēdējo reizi, „Latgales Laikam” pastāstīja: „Ap pusnakti biju izvedusi pastaigāties suni. Artūrs kā vienmēr pienāca klāt, sasveicinājās, noliecās pie suņuka un parunājās. Bet balss bija dīvaina. Jutu, ka kaut kas nav labi. Viņš iegāja mājā, viņa dzīvoklī iedegās gaisma. Arī mēs atgriezāmies mājās. Pēc kāda laika dzirdēju, ka ārdurvis atvērās vēlreiz. Nezinu, vai gājējs bija Artūrs vai kāds cits”.

„Viņš bija ļoti gaišs puisis”

Tikmēr sociālajos tīklos Artūra draugi raksta atvadu vārdus un dalās savā sāpēs. Lūk, daži ieraksti portālā gorod.lv:

* „Artūrs bija brīnišķīgs cilvēks, piemērs daudziem. Līdzjūtība piederīgajiem un tuviniekiem”.

* „Аrtūrs bija viens no tiem cilvēkiem, kuru, redzot pirmo reizi, viņu jau uztveri kā savu draugu. Tagad ļoti nožēloju, ka ar viņu nekontaktējos biežāk”.

* „Mums ļoti viņa pietrūks. Strādāt kopā ar Artūru bija bauda. Patiesa līdzjūtība viņa tuviniekiem!”

* „Smagi apzināties, ka nespējām palīdzēt Artūram, kurš, strādājot NMP, katru maiņu bija gatavs ziedot sevi, lai glābtu citu dzīvības. Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un draugiem”.

* „Pazinu viņu personīgi, strādāju ar viņu kopā ātrajā palīdzībā. Ļoti labs, labestīgs, saprātīgs cilvēks un pieredzējis mediķis (feldšeris), tik tiešām ar zelta rokām. Izglābis daudzu dzīvības. Es pats pie viņa mācījos praktisko pirmo palīdzības sniegšanu.Cik zinu, iedzēra viņš ļoti, ļoti reti, nesmēķēja, piekopa veselīgu un aktīvu dzīvesveidu”.   

* „Gaišs, ļoti gaišs bija puisis. Uzmundrinošs skatiens un smaids...”

* * *

Tikmēr Artūra radinieki, draugi, kolēģi un policija izsaka pateicību visiem cilvēkiem, kuri brīvprātīgi iesaistījās pazudušā vīrieša meklējumos, dalījās ar svarīgu informāciju un citādi palīdzēja. Lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus un iemeslus, policijā sākts kriminālprocess, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Patlaban viena no notikušā pamata versijām ir, ka vīrietis izdarījis pašnāvību pakaroties.

Kasjauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību Artūra radiem, draugiem un kolēģiem, viņu pavadot Mūžības ceļos.

Artūra Badūna meklēšanā piedalījās desmitiem cilvēku

Policija izsludina meklēšanā Artūru Badūnu


Elmārs Barkāns/Foto: Valsts policija, ekrānuzņēmums no „Latgales Laiks” un video/Video: „Dautkom”

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 13
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 18
Tiesa noraida Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā ģimenes prasību par kompensācijas piedziņu 15
Skatīt visus komentārus