Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Uz jautājumu, kā rīkosies, ja "Vienotība" atteiksies no piedāvājuma par piecām ministrijām, Kučinskis atbildēja, ka "tā jau nu nav, ka es visu laiku nezinu, kas notiek un pirmdien aiziešu un gaidīšu".

Kučinskis redz iespēju vienoties ar "Vienotību" par amatiem nākamajā valdībā 13

Politika
2016. gada 22. janvārī 17:33 2016. gada 22. janvārī 17:33
Premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) redz iespēju pirmdien vienoties ar "Vienotību" par amatiem nākamajā valdībā.

Kučinskis ceturtdien "Vienotībai" piedāvāja piecu ministriju pārraudzību, tomēr partija vēl nesniedza atbildi, norādot, ka tā vēlas vadīt sešas ministrijas, turklāt arī Satiksmes ministriju (SM) un Tieslietu ministriju (TM), ko ZZS premjera amata kandidāts nepiedāvāja. Pirmdien Kučinskis tiksies ar "Vienotības" Saeimas frakciju, lai turpinātu sarunas.

Uz jautājumu, kā rīkosies, ja "Vienotība" atteiksies no piedāvājuma par piecām ministrijām, Kučinskis atbildēja, ka "tā jau nu nav, ka es visu laiku nezinu, kas notiek un pirmdien aiziešu un gaidīšu".

"Protams, ka es visu laiku vēroju, tiekos un zinu, kāda ir situācija. Es neteiktu, ka tā [tikšanās] ir izšķiroša, ja es neredzētu, ka tur ir iespējams panākt vienošanos," viņš pauda.

Politiķis arī atzīmēja - ja "Vienotība" nevēlētos strādāt viņa valdībā, tad astoņu cilvēku sastāvā nenāktu uz koalīcijas partneru sarunām par nākamā Ministru kabineta deklarāciju un rīcības plānu.

Viņš arī atklāja, ka pēc tam, kad būs panākta vienošanās ar "Vienotību" par to, ka tā ir drošs sadarbības partneris, sarunas notiks trīspusēji, iesaistot arī Nacionālo apvienību.

Jau vēstīts, Kučinskis ceturtdien pēc tikšanās ar "Vienotības" pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka viņš piedāvājis partijai vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju un Ekonomikas ministriju (EM).

Tomēr "Vienotība" savā pārziņā EM vietā vēlējās SM un TM, ko nosaukusi par "sarkanajām līnijām". Tomēr SM vēlas ZZS, bet TM - Nacionālā apvienība.

Pagaidām tikai Nacionālā apvienība ir pieņēmusi oficiālu lēmumu strādāt Kučinska valdībā.

BNS / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 18
Skatīt visus komentārus