Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lai iestātos šajā vienībā, nepieciešams izpildīt attiecīgus fiziskās sagatavotības, psiholoģiskos un veselības rādītājus.

Policijai trūkst cilvēku valstī vienīgajā pūļa savaldīšanas īpašajā vienībā 34

112
2016. gada 23. janvārī 13:41 2016. gada 23. janvārī 13:41
Valsts policijai (VP) trūkst cilvēku, kas dienētu Speciālo uzdevumu bataljonā, kas specializējies masu nemieru likvidēšanā, pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš skaidroja, ka VP šobrīd viena no galvenajām problēmām ir tukšo amata vietu aizpildīšana. Pretterorisma vienībā "Omega" kadru mainība ir minimāla, gluži kā citviet pasaulē šāda līmeņa vienībās.

Cits situācija ir ar Speciālo uzdevumu bataljonu, kur kaujinieku trūkst. Atbilstoši dienesta specifikai un uzdevumiem "Omegā" un Speciālo uzdevumu bataljonā cilvēki tiek izraudzīti dienesta iekšienē.

Lai iestātos šajā vienībā, nepieciešams izpildīt attiecīgus fiziskās sagatavotības, psiholoģiskos un veselības rādītājus. Šo trīs barjeru pārvarēšana ne katram ir pa spēkam, turklāt atalgojums specvienībā tik ļoti neatšķiras no algas citā policijas struktūrā.

"Mēs sastopamies ar problēmām izpildīt nosacījumus, lai jaunietis spētu veikt dienesta pienākumus policijā. Piemēram, Valsts policijas koledžā pagājušajā gadā pieteicās aptuveni 400 jaunieši, taču mēs spējām uzņemt vien 120 jauniešus. Prasības iestāties koledžā ir elementāras un ne tuvu nelīdzinās tām, kādas nepieciešamas "Omegā" vai Speciālo uzdevumu bataljonā," uzsvēra Ķuzis.

Ņemot vērā minēto, VP noteikti domāšot par to, kā uzlabot specvienības un Speciālo uzdevumu bataljona kapacitāti. Šogad ar 1.janvāri policistiem ir palielināts atalgojums, un tas noteikti būs faktors, kas piesaistīs policistus dienēt šajās vienībās. Ķuzis cer, ka valdība tuvākajos gados pieņems VP attīstības koncepciju un vienoto atalgojuma sistēmu. Arī šo reformu ieviešana ļautu piesaistīt labākos policistus dienestam.

Jau ziņots, ka VP Speciālo uzdevumu bataljonam agrāk bija piešķirts nosaukums "Alfa", taču pēc tam, kad divi vienības kaujinieki iesaistījās traģiskā spēļu zāles aplaupīšanā, bataljona nosaukumā šis vārds vairs netiek lietots.

Ikdienā bataljona labi trenētie policisti veic patruļpolicijas pienākumus, taču šī ir vienīgā vienība valstī, kas speciāli apmācīta un ekipēta masu nemieru savaldīšanā. Tā, piemēram, bataljons bija galvenais spēks, kas likvidēja Vecrīgas grautiņus 2009.gada 13.janvārī. Bataljona policisti regulāri tiek iesaistīti pretrunīgi vērtējamu masu pasākumu drošības īstenošanā, piemēram, leģionāru piemiņas dienā.

Tāpat nesen vairāki bataljona darbinieki Slovēnijā vietējām varas iestādēm palīdzēja patvēruma meklētāju plūsmas regulēšanā.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 14
Speciālists brīdina, ka bērnu rotaļlietu dalīšanai pēc dzimuma var būt negatīvas sekas 4
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 7
Skatīt visus komentārus