Latvijas izdotajam kibernoziegumos apsūdzētajam Denisam Čalovskim ASV tiesa piesprieda ieslodzījumu, kas vienāds ar apcietinājumā jau pavadīto laiku.

Notiesātais Imantas hakeris Čalovskis atgriezies Rīgā 18

Sabiedrība
2016. gada 23. janvārī 15:53 2016. gada 23. janvārī 15:53
Par kibernoziegumiem ASV notiesātais Deniss Čalovskis atgriezies Rīgā, liecina ieraksts viņa "Facebook" kontā.

"Sveiki visiem! Milzīgs visiem paldies! Par atbalstu, par līdzdalību! Esmu atgriezies Rīgā!" latviešu un krievu valodās raksta Čalovskis.

Aģentūra BNS ziņoja, ka Latvijas izdotajam kibernoziegumos apsūdzētajam Denisam Čalovskim ASV tiesa piesprieda ieslodzījumu, kas vienāds ar apcietinājumā jau pavadīto laiku.

Prokuroratūra bija pieprasījusi Čalovskim piespriest vismaz divus gadus cietumā. Savukārt apsūdzētā advokāts norādīja, ka Čalovskis apcietinājumā ir pavadījis desmit ar pusi mēnešu Latvijā, gaidot, kā tiks atrisināts jautājums par viņa izdošanu ASV, kā arī desmit mēnešu Savienotajās Valstīs, un viņam nevajadzētu pavadīt nebrīvē vēl ilgāku laiku.

Federālās tiesas Ņujorkas rajonā Manhetenā tiesnese Kimba Vuda Čalovskim piesprieda ieslodzījumu, kas ir vienāds ar apcietinājumā pavadīto laiku, vēsta "Bloomberg".  

 

Всем привет!Огромное всем вам спасибо! За поддержку, за участие!Я ВЕРНУЛСЯ В РИГУ!Sveiki visiem!Milzīgs visiem paldies! Par atbalstu, par līdzdalību!ESMU ATGRIEZIES RIGĀ!I'M BACK IN RIGA!

Posted by

Deniss Čalovskis

on 

Saturday, 23 January 2016

Jau ziņots, ka pagājušā gada 4.septembrī Čalovskis tiesā atzina savu vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās par ielaušanos datorsistēmās.

Savu vainu   Čalovskis  atzina pēc vienošanās ar ASV varas iestādēm, kas paredz, ka apmaiņā pret to, ka viņš atzīst savu vainu, viņam var piespriest ne vairāk kā pusotra līdz divus gadus ilgu ieslodzījumu.

 

Pirms šīs vienošanās Čalovskim  draudēja līdz 67 gadus ilgs ieslodzījums un viņš savu vainu neatzina.

Tāpat ziņots, ka pagājušā gada februārī Čalovskis, kurš tiek dēvēts par Imantas hakeri, tika izdots ASV. Čalovskis  tika aizturēts jau 2012.gada decembrī, taču neveiksmīgi mēģināja kavēt savu izdošanu ASV, sūdzoties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Savienotajās Valstīs  Čalovski vaino par kibernoziegumiem, kas skāruši vairāk nekā miljons datoru visā pasaulē, tostarp apmēram 40 tūkstošus datoru ASV. Ar  Čalovska   līdzdalību izstrādātais datorvīruss "Gozi" inficējis arī apmēram 190 ASV Nacionālās aviācijas un kosmosa pārvaldes (NASA) datoru. Ar vīrusa palīdzību tikusi iegūta informācija, tostarp paroles, kas ļāva ielauzties banku kontos un nozagt naudu miljoniem eiro vērtībā, liecina apsūdzība.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Tikko pārciesta "Ofēlija", bet Īrijai tuvojas jau jauna vētra "Braiens" 9
Olimpiskās čempiones atzīšanās: viņu 15 gadu vecumā izvaroja vingrošanas leģenda Ščerbo 67
ASV sinoptiķi paredz, ka Latvijā beidzot gaidāma kārtīga ziema 46
Skatīt visus komentārus