Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Visai aukstajā janvāra svētdienā pie Bābelītes ezera ieniršanai pulcējās kā ziemas peldes profesionāļi, tā arī iesācēji.

Trakums! Ziemas peldētāji mēģina uzstādīt rekordu ledusaukstajā Bābelītes ezerā. FOTO 45

Sabiedrība
2016. gada 24. janvārī 18:52 2016. gada 24. janvārī 18:52
Svētdien, 24.janvārī, smejot sejā bargajam aukstumam un ignorējot jebkādus pieņēmumus par peldsezonu, noritēja Latvijas ziemas peldētāju kustības „Aukstuma mīļi” mēģinājums uzstādīt pasaules rekordu. Gatavību līst miesu stindzinošajā āliņģī izrādīja kā profesionāļi tā iesācēji.

Latvijas ziemas peldētāju kustības „Aukstuma mīļi” vadītājs, „Wim Hof” metodes treneris Latvijā Māris Žunde stāsta par savu lomu pasākumā: „Šodien esmu šeit, lai iegremdētos aukstajā ūdenī, taču pamatā mans uzdevums ir parādīt jauniņajiem, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, kā arī drošības pēc nedaudz uzraudzīt notiekošo. Ar šo lietu nodarbojos jau aptuveni divus gadus. Esmu Wima Hofa vārdā nosauktās metodes piekritējs un treneris. Wims Hofs ir traks nīderlandietis, kurš uzstādījis vairākus pasaules rekordus saistībā ar aukstuma pārvarēšanu. Pirms gada ar pusi biju pie viņa uz treniņnometni un šobrīd zināšanas nododu interesentiem Latvijā. Daudziem no šiem cilvēkiem šodienas pasākums ir arī kā eksāmens.”

Pasākumā tik tiešām bija sapulcējies paprāvs skaits iesācēju – teju katrs otrais apgalvoja, ka šī ir viņa pirmā vai otrā reize šogad. Pārsteidzoši, ka arī iesācēji pēc āliņģa pamešanas bija spējīgi patstāvīgi saģērbties un no malas nebūt neizskatījās nosaluši.

„Esmu salīga un šī man ir pirmā reize”

Neticamu spēku un izturību demonstrēja rīdziniece Terēze Bobinska. Zemessardzē dienošā meitene, -8 grādu temperatūrā bija tērpusies vien peldkostīmā, taču braši metās āliņģī un uzturējās tur aptuveni minūti, līdz instruktors, būdams manāmā apjukumā, atkārtoti lūdza, lai viņa beidzot izkāpj: „Terēze, pietiks dzīt čaļus kompleksos, nāc ārā!” jokojot teica viens ziemas peldētāju uzraugiem. Pati Terēze, pēc plunčāšanās melnajā ledus caurumā, lai arī smaidot, taču ārā rausās manāmi sastingusi un braši apgalvoja, ka viņa pati tiks galā un palīdzību nevajagot. „Sākums bija visai grūts – pēc izģērbšanās bija ļoti auksti, taču, iekāpjot ūdenī, kļuva siltāk! Šī man bija pirmā reize un pirms tam nebiju nekādi gatavojusies. Par šīs svētdienas pasākumu uzzināju no feisbuka,” par piedzīvoto stāsta nosalusī meitene.

Kāds blakusstāvošais uzreiz paskaidro, ka patiesībā ezera ūdens temperatūra ir siltāka nekā pašreizējā gaisa temperatūra un īstās grūtības parādās tieši pēc izkāpšanas no ūdens.

Rīdziniecei Terēzei šī bija pirmā reize. Bez iepriekšējiem treniņiem brašā meitene ledainajā ūdenī noturējās aptuveni minūti.

Ziemas peldes stiprina imunitāti un ķermeņi

„Roņi jau labi zina, kāpēc viņi to dara,” apgalvo Māris Žunde. Viņš skaidro, ka šāda ekstrēma sevis pārvarēšana drastiski spēcina imunitāti un ķermeņa izturību. „Man, kā „Wim Hof” metodes entuziastam, aukstums ir vairāk kā pārbaudījums. Mēs gan piekopjam speciālus elpošanas vingrinājumus, lai tiktu pāri šim iegremdēšanās šokam un tas, protams, dod lielu ieguldījumu veselībā un izturībā. Nav jau tā, ka es vispār neslimoju, bet labums veselībai ir jūtams” stāsta speciālists.

Par to vai izdevies uzstādīt rekordu, brašie ziemas peldētāji, jeb tā sauktie „roņi” zinās pēc kāda laika. Aktīvistu svētdienas izdarības tika fiksētas speciālā kamerā ar kuras palīdzību tad arī tiks noskaidrots, vai iemērkušies pietiekami daudz cilvēku rekorda uzstādīšanai. „Manuprāt šodien bija vismaz 20 cilvēku, kuri iekāpa āliņģī, taču precīzu skaitu zināsim pēc video materiāla noskatīšanās,” stāsta Māris.

Kasjauns.lv/Foto: Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Šķēle un Šlesers nevar ieviest kārtību sev piederošajā Liepājas autobusu parkā 11
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 40
Krievu bobslejists Zubkovs, kuru pašu vaino dopinga lietošanā, skeletonistu diskvalifikāciju nosauc par klaunādi 1
Skatīt visus komentārus