Ārlietu ministrs ir bažīgs, ka līdz ar siltākām gaisa masām Eiropā ieplūdīs arvien jaunas migrantu masas.

Edgars Rinkēvičs: "Pavasarī atsāksies lielas bēgļu plūsmas uz Eiropu." VIDEO 114

Ziņas
2016. gada 25. janvārī 09:11
Pastāv bažas, ka pavasarī atsāksies lielas bēgļu plūsmas uz Eiropu, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" teica Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība").

Ministrs pauda, ka tas nozīmētu lielas problēmas dienvidu valstīm. Runājot par obligātām bēgļu uzņemšanas kvotām, Rinkēvičs norādīja, ka labāka atbilde bēgļu krīzes radītajiem izaicinājumiem būt Eiropas Savienības (ES) robežu apsardzības veicināšana. "Šobrīd nav izpratnes par to, kā vienoti būs jāsargā ES ārējā robeža. Šobrīd tiek runāts par vienotu ES ārējās robežas apsardzes dienestu. Diskutējams ir jautājums - vai šim apsardzes dienestam, pretēji valsts nostājai, jāierodas šajā valstī un jākontrolē tās robežas," sacīja Rinkēvičs. Viņš arī apliecināja, ka Latvijas pozīcija nav mainījusies - mūsu valsts joprojām iebilst obligātajām bēgļu kvotām. Rinkēvičs arī aicināja pēc iespējas ātrāk vienoties ar valdības izveidošanu, lai nākamajā ES valstu vadītāju sanāksmē Latviju varētu pārstāvēt premjers ar pietiekami skaidru un spēcīgu mandātu.

Intervija ar Edgaru Rinkēviču:

Pērn pa tā saukto Balkānu maršrutu, kurā ir Grieķija, Maķedonija, Serbija, Ungārija, Horvātija un Slovēnija, Eiropā ieradās apmēram 850 tūkstoši bēgļu un migrantu.

ES robežaģentūras "Frontex" datiem nelegālo imigrantu skaits, kas pērn ieradies ES, pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi , pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.


BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 2
  • Apžēlotā pārdevēja Oksana - no cietuma ar mīlestību pret Putinu 2
  • Latvijas seksīgāko jauno zvaigžņu TOP 10. FOTO 3