Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents Vējonis pagaidām turpinās ārstēties intensīvās terapijas nodaļā 93

Ziņas
2016. gada 26. janvārī 11:54
Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām paliks intensīvās terapijas nodaļā, lai saņemtu saslimšanas raksturam atbilstošāko ārstēšanu, informēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa norādīja, ka, ņemot vērā saslimšanu un veikto sirds operāciju, ārstiem ir izdevies stabilizēt prezidenta vispārējo veselības stāvokli un virzīt to atveseļošanās procesā.

Runājot par prezidenta izrakstīšanu no intensīvās terapijas nodaļas, Sīle norādīja, ka ārsti lems par pacienta pārvešanu uz nodaļu, balstoties uz izmeklējumu un analīžu rezultātiem un kopējā veselības stāvokļa izvērtējumu. Ārsti turpina cieši uzraudzīt un kontrolēt situāciju, veicot regulāras analīzes un papildu izmeklējumus. Šajā procesā ir iesaistīta multidisciplināra ārstu komanda.

Sīle arī piebilda, ka valsts prezidents sazinās ar ārstiem un tuvākajiem cilvēkiem, kā arī pieņem tuvinieku apmeklējumus. Būtiska atveseļošanās procesa daļa ir sāktā fizioterapija.

Jau ziņots, ka mediķi Vējonim konstatēja sepses infekciju, kas skāra sirds vārstuļus, tāpēc valsts pirmajai personai tika veikta sirds operācija.

Operācijā 20.janvārī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem izdevās likvidēt infekcijas avotu. Operācijas gaitā infekcijas skartais sirds vārstulis tika aizstāts ar vārstuļa protēzi.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Izlasi

Ar ko skolās baro mūsu bērnus? Latvijas skolēni publicē savu pusdienu foto 198
Māsa atklāj talantīgā aktiera Hīta Ledžera patieso nāves iemeslu 4
Šis tūrists 47 dienas izdzīvoja Himalajos. Viņa meitene nomira 3 dienas pirms izglābšanas 10
Skatīt visus komentārus