Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rakstniece Ieva Melgalve.

Nācis klajā rakstnieces Ievas Melgalves jaunais romāns "Mēness teātris" 4

Kultūra
2016. gada 26. janvārī 15:07 2016. gada 26. janvārī 15:07
Klajā nācis rakstnieces Ievas Melgalves jaunais romāns "Mēness teātris", kas tiks prezentēts 4.februārī plkst.17 "Apgāda Zvaigzne ABC" prezentāciju zālē, aģentūru LETA informēja "Apgāda Zvaigzne ABC" pārstāve Kristīne Ilziņa.

Romānu "Mēness teātris" Melgalve uzrakstīja 2015.gadā, un tas saņēma speciālbalvu "Apgāda Zvaigzne ABC" rīkotajā romānu konkursā "Nacionālais bestsellers", bet tikai tagad romāns dienasgaismu ieraudzījis arī grāmatas formātā.

Ar jauno romānu autore turpina darboties zinātniskās fantastikas lauciņā, kurā jau iepriekš tapusi elektroniskā formātā publicētā luga "Necilvēki". Tomēr "Mēness teātris" ir vairākos līmeņos lasāms, gudrs un piesātināts darbs, kas uzrunās arī tos cilvēkus, kuri no žanru literatūras izvairās.

Romāna darbības aina ir nākotnes pasaule, kurā no visa dzīvā tik vien palicis kā viens milzu teātris, kurā uz neskaitāmām skatuvēm diendienā tiek spēlēti "dzīvie" seriāli - par ārstiem, izgudrotājiem, mīlētājiem, noziedzniekiem, bagātniekiem, pelnrušķītēm. Visi romāna tēli ir aktieri - aizmirsuši vai nekad nav zinājuši savus īstos vārdus un identitātes, viņi pazīst tikai savas lomas. Klusas un neskaidras draudu atmosfēras apvīti, aizkulisēs tehniskos darbus veic mīmi - būtnes ar mākslīgi radītu intelektu.

Melgalves darbi jau vairākus gadus pārstāv žanrus, kas pēc ilgāka noklusēšanas laika visai sparīgi ienākuši Latvijas literārajā kultūrā - fantāziju un zinātnisko fantastiku. 2013.gadā tika izdots fantāzijas romāns pieaugušajiem "Mirušie nepiedod", kas izpelnījās gan lasītāju, gan kritikas ievērību un tika nominēts "Latvijas Literatūras gada balvai", bet 2014.gadā klajā nāca grāmata jaunākiem lasītājiem "Bulta, Zvaigzne un Laī", kas arī tika nominēts "Latvijas Literatūras gada balvai" un iekļauts 2015.gada Bērnu žūrijas sarakstā.

LETA / Foto: Aigars Hibneris

Citi šobrīd lasa

"Pirmdzimtā" režisors Aiks Karapetjans: "Ticu, ka katrā cilvēkā sēž dēmons"
Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 6
Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 5
Skatīt visus komentārus