Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Traumas, pakrītot uz slidenajām ietvēm un ielām, guvuši cilvēki vecumā no 12 līdz 85 gadiem, un vairumā gadījumu cietušas sievietes.

Uz slidenām ielām un ietvēm vakar traumas guvuši 45 cilvēki 4

Sabiedrība
2016. gada 27. janvārī 11:13 2016. gada 27. janvārī 11:13
Vakar uz slidenajām ielām un ietvēm dažādas traumas guvuši 45 cilvēki, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Izsaukumi bijuši no visiem Latvijas reģioniem, bet visvairāk izsaukumu - 30 - bijis Rīgā. Visi cietušie nogādāti slimnīcā.

Traumas, pakrītot uz slidenajām ietvēm un ielām, guvuši cilvēki vecumā no 12 līdz 85 gadiem, un vairumā gadījumu cietušas sievietes. Krītot gūti roku un kāju lūzumi, plecu traumas, kā arī atsevišķos gadījumos gūtas galvas traumas, bet vienā gadījumā ir bijušas aizdomas par mugurkaula skriemeļu bojājumu.

Vītola stāstīja, ka divos gadījumos Rīgā gājēji guvuši traumas no jumta krītoša ledus un sniega dēļ. Kādai 30 gadus vecai sievietei no mājas jumta uz galvas uzkritis apledojis sniega gabals. Sieviete guvusi brūci galvā un smadzeņu satricinājumu.

Savukārt kādam 66 gadus vecam vīrietim no jumta krītošs sniegs trāpījis pa galvu, kā rezultātā vīrietis guvis galvas smadzeņu satricinājumu.

Ar ķermeņa atdzišanu un apsaldējumiem slimnīcā vakar nogādāti pieci cilvēki vecumā no 42 līdz 70 gadiem, un vairumā gadījumu tie bijuši vīrieši. Apsaldējumus un ķermeņa atdzišanu cietušie guvuši, ne tikai guļot uz ielas, bet arī mitinoties neapsildītās telpās.

Neskatoties uz to, ka iestājies atkusnis, cilvēki joprojām izmanto arī slēpošanas kalnu piedāvājumus. Tā vakar Kurzemes reģionā mediķu palīdzība bijusi nepieciešama 12 gadus vecai meitenei, kura, slēpojot no kalna, kritusi un guvusi kājas lūzumu.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1407 izsaukumiem, no tiem 231 bijis saistīts ar dažāda veida traumām.

 

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 6
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 46
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 9
Skatīt visus komentārus