Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Elīna Dzelme saņēma daudz labu novērtējumu no mākslas kritiķiem.

Kijevā atklāta Elīnas Dzelmes izstāde "Orlando". FOTO 17

Kultūra
2016. gada 28. janvārī 13:18 2016. gada 28. janvārī 13:18
22.janvārī Kijevas vēstures muzejā tika atklāta latviešu mākslinieces un aktrises Elīnas Dzelmes izstāde “Orlando”, kuras centrā ir šim notikumam īpaši veidota trīs autoru - Elīnas Dzelmes, Dainas Geidmanes un Kristapa Lejiņa - multimediāla video glezna - īsfilma.

Izstādes patrons ir pasaulē plašu atzinību guvušais tēlnieks Oļegs Pinčuks.

Tās atklāšanā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Pokainis, izstādes kuratore no Latvijas puses,  mākslas zinātniece Sarmīte Sīle, citu valstu vēstnieki, uzņēmēji un Ukrainas mākslas elite. Elīnu Dzelmi radošajā procesā un izstādes atklāšanā atbalstīja AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Latvijas autoru radīto darbu pamatā ir brutāli atklāta sevis, cilvēka iekšējās pasaules atspoguļošana caur tēliem, spēlējoties ar mūsu izpratni par šokējošo, skaisto, neglīto, seksualitāti, iekšējiem kontrastiem, līdzsvara meklējumiem un laiku.

“Orlando” ir angļu rakstnieces Virdžīnijas Vulfas romāna nosaukums. Tā varonis nodzīvo vairākas simtgades, katru gadsimtu mainot dzimumu. “Iedomājieties laiku, kad saulrieti bija sarkanāki un spilgtāki nekā šodien, saullēkti baltāki un pamanāmāki, vīrieši valkāja triko un rādīja savas skaistās kājas, kamēr sievietēm nebija tiesību no svārku apakšas parādīt pat potītes, lai kāds bārdainis nenoģībtu. Katra cilvēciska būtne svārstās no viena dzimuma pie otra, un bieži vīrieša vai sievietes tēls atbalsta tikai apģērbu, bet zem tā ir dzimums, pretējs tam, kuru var novērot no ārienes,” tā savu projektu raksturo Elīna Dzelme.

Elīna Dzelme saņēma daudz labu novērtējumu no mākslas kritiķiem. Viņai tika izteikti piedāvājumi rīkot izstādes citās Ukrainas pilsētās, Madridē, Romā un Londonā un ar video instalācijām piedalīties festivālos. Ekspozīcija Kijevas vēstures muzejā būs apskatāma līdz 22.februārim.

 

Kasjauns.lv / Foto: Daina Geidmane

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 11
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 10
Skatīt visus komentārus