Solvita Āboltiņa apstiprināja, ka "Vienotība" lēmusi piekrist Kučinska piedāvājumam.

"Vienotība" piekrīt Kučinska piedāvātajam amatu sadalījumam nākamajā valdībā 24

Politika
2016. gada 28. janvārī 14:51 2016. gada 28. janvārī 14:51
Partija "Vienotība" ir lēmusi piekrist premjera amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) piedāvātajam amatu sadalījumam nākamajā valdībā.

"Vienotības" Saeimas frakcijas un valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien partijas frakcijas sēdes žurnālistiem apstiprināja, ka "Vienotība" lēmusi piekrist Kučinska piedāvājumam.

Līdz ar to "Vienotība" nākamajā valdībā pārraudzīs Ārlietu, Iekšlietu, Labklājības, Izglītības un zinātnes, kā arī Ekonomikas ministriju. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vadīs Veselības, Aizsardzības, Zemkopības, Satiksmes un Finanšu ministriju, bet Nacionālā apvienība (NA) - Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.

Tāpat "Vienotības" izvēlētais ekonomikas ministrs ieņems premjera biedra posteni.

Kučinskis ceturtdien pēc trīspusējās ZZS, "Vienotības" un NA tikšanās atklāja, ka balsojums Saeimā par jauno valdību būs 11.februārī.

"Vienotība" ceturtdien atsaukusi savu pieteikumu uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Veselības ministriju, kā arī Saeimas Juridiskās komisijas vadīšanu.

Paralēli sarunām par amatiem notiek darbs pie valdības deklarācijas projekta izstrādes, lai vienotos par valdības prioritātēm un konkrētiem veicamajiem uzdevumiem. Plānots, ka koalīcijas partneri darbu pie deklarācijas varētu pabeigt piektdien.

Līdzšinējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") par demisijas paziņoja pagājušā gada 7.decembrī. Valsts prezidents 13.janvārī premjera amatam nominēja Kučinski, aicinot viņu sastādīt jaunu Ministru kabinetu.

BNS/Foto: LETA

Citi šobrīd lasa

Skandalozais Kristians Brekte: “Zārkam jau kabatu nav”
Hamburga kļūst par pirmo pilsētu pasaulē, kas sāk cīņu pret vienreizējām kafijas krūzēm 12
Vecpuisis Ķīnā savā loceklī salādē 15 adatas - tīri tā, baudai 6
Skatīt visus komentārus